Serwis Money - US News przedstawił prognozę

10 zawodów przyszłości do 2020r.

 

1. Weterynaria

Coraz większe zapotrzebowanie na zwierzęta domowe sprawi, że w przyszłości potrzebna będzie dla nich pomoc medyczna porównywalna z opieką medyczną dla człowieka. Do 2020r. spodziewany jest wzrost liczby weterynarzy do 36%. 

 

                                                  2. Badania naukowe

Szybki wzrost technologii w medycynie, produkcji i transporcie spowoduje większe zapotrzebowanie na pracowników naukowych w dziedzinach biomedycyny czy nanotechnologii.

 

          3. Programowanie baz danych

Przepływowi ogromnej ilości danych będą musieli stawić czoła programiści, aby je użytecznie przetwarzać i wykorzystywać.

 

4. Zarządzanie

Wymagające wiedzy biznesowej, technologicznej i merytorycznej. Wzrośnie zapotrzebowanie na kadrę menadżerską w takich dziedzinach jak relacje międzyludzkie czy planowanie.

 

5 Opieka zdrowotna

Nie chodzi tu o wszystkie dziedziny zdrowia. Starzejące się pokolenie wyżu demograficznego będzie wymagało opieki większej liczby specjalistów i opiekunów. Wzrośnie zapotrzebowanie na okulistów, laryngologów, dentystów, fizjoterapeutów, pielęgniarki/pielęgniarzy.

 

 6. Finanse

Zarządzanie przepływem finansów i inwestowanie spowoduje, że firmy będą potrzebowały specjalistów od finansów: ekonomistów i księgowych.

 

7. Przedsiębiorczość

Innowatorstwo w zakładaniu działalności gospodarczej. Profity będą czerpać ci, którzy wymyślą lepszy i tańszy sposób obsługi klientów np. skup - sprzedaż używannych samochodów, salony fryzjerskie, salony urody, salony piękności dla zwierząt, usługi biurowe.

 

8. Terapie

Zdrowie psychiczne równie ważne jak fizyczne. Wzrośnie zapotrzebowanie na terapeutów rodzin i małżeństw.

 

9. Ochrona środowiska

Wzrośnie zapotrzebowanie na specjalistów od ochrony środowiska.

 

10. Inżynieria komputerowa

Zaporzebowanie na specjalistów komputerowych np. w dziedzinach inwestycji i finansów, którzy bedą musieli zagwarantować szybsze i bezpieczniejsze oprogramowanie.

 

informacje przytaczamy za biznes.onet.pl

Zajrzyj na oficjalny portal Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego -

wybierzstudia.nauka.gov.pl  - skierowany do maturzystów i kandydatów na studia, gdzie znajdziesz informacje o:

- wszystkich uczelniach w Polsce

- kierunkach studiów

- oceny kierunków studiów na konkretnej uczelni ( oceniają eksperci Polskiej Komisji Akredytacyjnej)

 opracowanie: A. Bałaga

 

Szanowni Państwo,

Jesteśmy Fundacją, która pomaga młodym ludziom o niskich dochodach, pochodzącym z obszarów wiejskich. Niejednokrotnie zdarza się, że stypendium przyznawane maturzyście jest jedyna szansą aby podjąć studia w większym mieście. Stypendium skierowane jest do maturzystów 2017 i 2016r, którzy w roku akademickim 2017/2018 rozpoczną po raz pierwszy studia.

Obecnie przeprowadzamy kolejną już akcję informacyjno-promocyjną poprzez m.in. wysłanie plakatów do liceów i techników. Będziemy bardzo wdzięczni jeśli Państwo zamieścicie go na swojej stronie internetowej lub w miejscu, gdzie maturzyści będą mogli go łatwo zauważyć. Zależy nam aby jak najwięcej przyszłych studentów dowiedziało się o pomocy jaką oferuje Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia !

Na plakacie, podane są ogólne warunki uzyskania stypendium w roku akademickim 2017/2018, a szczegóły dostępne w Regulaminie na stronie internetowej Fundacji.

Strona Fundacji:  www.fejj.pl

Plakat: https://www.fejj.pl/oprogramie.php?str=17

 Dziękujemy,   z poważaniem,                    

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia