XVI Międzynarodowe Targi Firm Symulacyjnych

W dniach 23-26 marca 2010roku pracownicy firmy symulacyjnej ,,PSB Ekonomik" wzięli udział w XVI Międzynarodowych Targach Firm Symulacyjnych w Pradze.

W targach brało udział 170 firm symulacyjnych z 14 krajów Europy. Nasza firma jako jedyna reprezentowała Polskę.

Uroczyste rozpoczęcie Targów Firm Symulacyjnych

Przygotowanie stoiska na targi

Nasze stoisko na targach

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem

Firmy biorące udział w Targach Firm Symulacyjnych

Zawarliśmy wiele transakcji handlowych

Prezentacja naszej firmy

Nowo zawarte znajomości

Wolny czas spędzaliśmy zawiedzając zabytki Pragi

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W FIRMIE SYMULACYJNEJ PSB ,,EKONOMIK”

W dniach 16-22 listopada 2009 roku, po raz drugi w Polsce, zorganizowany został Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 78 krajach. Jego celem jest stworzenie środowiska społecznego,które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ciągu jednego tygodnia, we wszystkich krajach biorących udział w projekcie,mają miejsce różnego rodzaju wydarzenia- konferencji naukowe,debaty,spotkania ze znanymi osobami, kontakty ze środowiskiem biznesu itp.

W ramach ŚTP pracownicy firmy symulacyjnej oraz uczniowie klas technikum ekonomicznego wzięli udział w spotkaniach „Otwarta firma-biznes przy tablicy” zorganizowanych przez nauczycieli M. Żebrowską i T. Plebańczyk.

Uczniowie klas technikum ekonomicznego oraz pracownicy firmy uczestniczyli w wykładach i warsztatach zorganizowanych w Urzędzie Miasta i Gminy,Młodzieżowym Centrum Kariery oraz Młodzieżowym Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Zajęcia umożliwiły uczniom rozwinięcie zainteresowań, podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej oraz poznanie lokalnego rynku pracy.

-----------------------------------------------------------------------------

PODSUMOWANIE PRACY ZA ROK SZKOLNY 2008/2009

8 czerwca uczniowie pracujący w Firmie Symulacyjnej podsumowali swoją działalność w bieżącym roku szkolnym. W uroczystym zakończeniu brali udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Pracy, Dyrekcja Szkoły, opiekunowie i pracownicy Firmy Symulacyjnej. Uczniowie zaprezentowali dorobek Firmy w formie prezentacji multimedialnej. Zaproszeni goście podziwiali nowocześnie wyposażoną pracownię, zapoznali się z dokumentacją i sprawozdaniami Firmy Symulacyjnej.

Sekretarz Powiatu Jerzy Służalski i Dyrektor PUP Henryk Radosz interesowali się ofertą Firmy                                         i jej wynikami ekonomicznymi...

..a Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Pani Renata Krzemień organizacją Firmy.