Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 Warsztaty fotografii i sztuki autoprezentacji

Dnia 27 marca 2017r. uczniowie klas Ib, IIc, IIb, IIIg i IV H  wzięli udział w warsztatach dotyczących fotografii i sztuki autoprezentacji. Pod okiem profesjonalisty Pana Pawła Kręta przygotowywali się do Targów Edukacyjnych.

Bardzo często swoim wyglądem jak i sposobem mówienia pragniemy nakreślić to, kim jesteśmy. Chcemy pokazać swoją indywidualność, a stworzenie jednolitego, skutecznego w odbiorze wizerunku, wymaga sporo pracy.


 Zorganizowane warsztaty były odpowiedzią na tego typu problemy. Uczestnicy nie tylko zdobywają wiedzę na temat wystąpień publicznych, prezentacji, sposobów radzenia sobie z tremą, ale również ćwiczyli umiejętność prezentowania siebie na forum, gdyż pewność siebie jest kluczem do budowania odpowiedniego wizerunku scenicznego.


Prawdziwa pewność siebie wynika z wiary w zdolności i umiejętność akceptacji swoich zalet oraz wad. Uczniowie mogli zobaczyć, jak pracuje profesjonalny fotograf, jak należy opanowywać emocje i stres związany z autoprezentacją.

Uczniowie mieli możliwość skorzystania z profesjonalnych usług kosmetycznych i fryzjerskich, których jak się okazuje nie brakuje w naszej szkole.

Zwrócona została uwaga na aranżację wizerunku poprzez dobór makijażu, fryzury i stroju w zależności od rodzaju wyjścia.

Okazuje się bowiem, że jak Cię widzą, tak Cię piszą – ale czy na pewno?
To, jak jesteśmy odbierani jest wynikiem naszego zachowania i sposobu, w jaki przedstawiamy się otoczeniu.


Celem wszystkich działań autoprezentacyjnych jest wywarcie odpowiedniego wrażenia, utrwalenie w umysłach innych ludzi pożądanej wizji naszej osoby, ale przede wszystkim i umożliwienie efektywnej komunikację interpersonalnej.

 

Świadoma, odpowiednia i przemyślana autoprezentacja pozwala łatwiej zrealizować zamierzone cele i osiągnąć życiowy sukces.

      

 Już niedługo efekty naszej pracy. Sami jesteśmy ciekawi, jak nam poszło ;))