AKCJA

„Młoda krew ratuje życie” 2012

W środę 4-go kwietnia 2012 r. w uczniowie naszej szkoły po raz siódmy włączyli się do akcji honorowego
   krwiodawstwa zorganizowanego   pod hasłem przewodnim Młoda krew ratuje życie”

Przy asyście ekipy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach  42 uczniów oraz pracownicy szkoły oddali swoją krew potrzebującym. Pobrano w sumie 20,70 litrów krwi.

Krew oddali uczniowie z klas: IIA,IIB, IIC,IIIA,IIIB,IIe,IIIe,IIIg, IVa, IVh i IVg.

Aby oddać krew należało:
·          mieć ukończone 18 lat,
·          wypełnić ankietę,
·          zarejestrować się,
·          przejść badanie lekarskie,
·          oddać krew do badania,
·          mieć ważny dokument tożsamości.

Dyrekcja propaguje postawę bezinteresownego niesienia pomocy potrzebującym. Wszyscy krwiodawcy otrzymali pochwały Dyrektora Szkoły.

Kontynuacja akcji planowana jest w drugiej połowie czerwca.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew oraz tym którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia

Opiekunki szkolnego koła PCK:

Marzena Kasperek
                                                                                                                                                       Monika Kopiniak

Relacja fotograficzna z akcji

Wszyscy grzecznie po wypełnieniu ankiety,  rejestracji  i wizycie u Pani doktor poszliśmy na pobranie krwi...