W marcu duże zainteresowanie młodzieży wzbudził  kiermasz taniej książki zorganizowany w bibliotece we    współpracy z Hurtownią i Księgarnią Taniej Książki Tuliszków. Uczniowie zamawiali głównie materiały pomocnicze do matury: repetytoria, trenery, kompendia z różnych przedmiotów.

W listopadzie biblioteka szkolna ogłosiła plebiscyt na najciekawszą książkę pod nazwą „Złota dziesiątka” najpopularniejszych książek. Można było oddać swój głos na dowolną pozycję z księgozbioru bibliotecznego, lub zgłosić swoją ulubioną książkę. Głosowało 353 uczniów z liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Wybrano następujące tytuły:

1. Oskar i pani Róża – E. Schmitt
  2. Igrzyska śmierci – S. Collins
  3. 50 twarzy Greya – E. James
  4. Gwiazd naszych wina – J. Green
  5. Pamiętnik narkomanki – B. Rosiek
  6. Zostań, jeśli kochasz – G. Forman
  7. Ostatnia piosenka – N. Sparks
  8. Harry Potter – J. Rowling
  9. Mały książę – A. de Saint-Exupery
  10. Gra o tron – G. Martin
Spośród uczniów biorących udział w głosowaniu wylosowano trzy osoby, które otrzymają nagrody książkowe. Są to: