Wycieczka do Warszawy 26-27.05.2022

W dniach 26-27 maja 2022 42 uczniów z naszej szkoły brało udział w wyjeździe do Warszawy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę" - wycieczka została dofinansowana w kwocie 10000 zł.

Uczniowie odwiedzili 4 punkty edukacyjne.

1. Zamek Królewski w Warszawie

W pierwszy dzień zwiedziliśmy Muzeum Zamku Królewskiego . Podziwialiśmy piękne zabytki oraz poznawaliśmy historię Polski. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta, poznawaliśmy jego legendy oraz teraźniejszość. Byliśmy świadkami zmiany warty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

2. Centrum Nauki Kopernik

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. To miejsce, które udowadnia, że fizyka i chemia nie są takie straszne. Eksperymenty pozwalają na zrozumienie wielu zagadnień w praktyce i dzięki nim lepiej rozumiemy otaczającą nas rzeczywistość!

3. Muzeum Historii Żydów Polskich

Dzień drugi rozpoczęliśmy od Muzeum Polin. Dowiedzieliśmy się, skąd Żydzi wzięli się na terenach Polski, jak byli postrzegani w różnych wiekach. Interaktywne zbiory pozwoliły na zanurzenie się w historię narodu żydowskiego, która nieodmiennie spleciona jest z Polską.

4. Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnim punktem na naszej liście było Muzeum Powstania Warszawskiego. Poznawanie historii bohaterskich bojowników o wolność poprzez interaktywne zbiory oraz autetyczne pamiątki z czasów wojny wywarły na nas niezapomniane wrażenie!