ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Święto to obchodzone jest corocznie od 1992 roku z inicjatywy Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego (WFMH).
W 2023 roku hasło obchodów brzmi: „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie globalnym priorytetem dla wszystkich”.
Zdrowie psychiczne ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia, kondycji fizycznej, jak również relacji z drugim człowiekiem. Ogólnie mówiąc, wpływa znacząco na komfort życia.
Zrozumienie powiązań między umysłem a ciałem jest pierwszym krokiem w opracowywaniu strategii mających na celu zmniejszenie częstości występowania współistniejących schorzeń i wspieranie osób już żyjących z chorobami psychicznymi i przewlekłymi schorzeniami fizycznymi.

W naszej szkole w dniu 11.10.2023 r. odbyły się warsztaty z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.
W warsztatach wzięło udział 6 klas: 3C, 3B, 2C, 3h, 3e, 4h.
Poniżej zamieszczamy prezentację stworzoną przez Koło TPD funkcjonujące w naszej szkole. Miłego oglądania i owocnej refleksji.
                                     Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - prezentacja

Uczennica, Martyna Nalepa z kl.2D w powyższej prezentacji podkreśliła, jak ważne jest zdrowie psychiczne, dlaczego warto o nie dbać, wskazała również gdzie szukać pomocy.

Warsztaty poprowadziły: Monika Sowa – psycholog
                                        Anna Marzec - pedagog
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za twórczy klimat i inspirację do dalszej pracy!
W trakcie pracy w grupach młodzież skupiała się na profilaktyce dbałości o zdrowie psychiczne dotyczącej min. duchowości, sposobie myślenia, kondycji fizycznej, przyjmowaniu i przetwarzaniu komunikatów. Docelowo każda grupa przedstawiała swoje ,,recepty” na zachowanie zdrowia psychicznego. Młodzież wykazała się dużą dozą wiedzy, pomysłów, jak również umiejętnościami argumentowania własnych wypowiedzi!