SPOTKANIE Z POLICJĄ

Profilaktyka to odpowiednie działanie, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i/lub rozwojowi niekorzystnego zjawiska w konkretnej społeczności. Jest też jednym ze sposobów reagowania na rozmaite zjawiska społeczne, które oceniane są jako szkodliwe i niepożądane. Jest to więc postępowanie zapobiegające różnorodnym problemom, które mogą towarzyszyć młodzieży. Wychodząc na przeciw takiemu ujęciu profilaktyki nasza Szkoła podejmuje wszelakie działania hamujace rozwój zachowań niepożądanych u młodych ludzi. Jedną z form działań profilaktycznych jest organizowanie spotkań z przedstawicielami Policji. W dniu 14.03.2024 r. odbyło się takie spotkanie podczas którego policjanci między innymi uświadamiali uczniów o szkodliwości przyjmowania substancji psychoaktywnych, o konsekwencjach prawnych z tym związanych. Uczniowie zostali również poinformowani o odpowiedzialności karnej związanej z cyberprześladowaniem, trollingiem, stalkingiem.