W trakcie tej dwudniowej wizyty delegacja niemiecka zwiedziła naszą szkołę, w tym nowo-zbudowaną salę gimnastyczną, salę multimedialną oraz sale językowe do języka angielskiego i niemieckiego. Nauczyciele niemieccy zwiedzili również uzdrowiskową część miasta, zostali oprowadzeni po Sanatorium Nida gdzie mogli zapoznać się z ofertą dostępnych kuracji oraz zobaczyć nowoczesny basen, który mieści się w tym sanatorium. Zwiedzili także Jaskinię Raj w Chęcinach oraz Kielce.

W drugim dniu wizyty odbyło się spotkanie z uczniami kl. III B Liceum Ogólnokształącego, którzy biorą udział w programie. W trakcie spotkania uczniowie poprzez prezentacje komputerowe omówili walory szkoły, opowiedzieli o naszym mieście oraz mieli okazję do zadania pytań dotyczących wymiany, szkoły niemieckiej i uczniów. Spotkanie odbywało się w języku angielskim.

Przed wyjazdem nauczyciele niemieccy zwiedzili również Rynek w Krakowie, Sukiennice, Kościół Mariacki i Zamek Królewski, a w roli przewodnika prym wiodła pani vice-dyrektor Anna Gradzik, tłumaczem była zaś nauczycielka języka niemieckiego pani Elżbieta Malec.

Wizyta była doskonałą okazją do spotkania się z naszymi partnerami twarzą w twarz, poznania ich i rozpoczęcia bardzo dobrze zapowiadającej się współpracy.

Oto kilka zdjęć z pierwszej dwudniowej wizyty naszych partnerów