Jak każda wizyta tak i ta rozpoczęła się od przyjazdu gości późnym wieczorem, powitaniem ich przez uczniów polskich oraz przydzieleniem uczniów niemieckich do poszczególnych domów.

Oto uczniowie biorący udział w wymianie:

Dirk i Weronika                              Filip i Sinan                            Faies i Danika                           Arleta i Christin

Ilona i Simone                                              Christin i Kamil                 Monika Tuschen, Pani Dyrektor i Simone

A oto jak wyglądał pierwszy dzień w szkole:

7.30 Przywitanie nauczycielki i uczniów niemieckich w szkole. Uczestnictwo uczniów niemieckich w lekcjach razem ze swoimi partnerami.
10.00 Oprowadzenie uczniów niemieckich po terenie szkoły
11.00 Spotkanie przy herbacie i chwila na rozluźnienie.

11.20 Prezentacje o szkole i mieście. Również prezentacje przygotowane przez stronę niemiecką z udziałem polskich uczniów z innych klas w sali multimedialnej.

12.15 Powrót do miejsca zakwaterowania
16.00 Popołudniowie zajęcia integrujące i animacje językowe.
18.00 Kolacja całej grupy uczniów w domu jednego z uczniów. Rozmowy przy kolacji.
Powrót do miejsca zakwaterowania