Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 Toruń śladami Mikołaja Kopernika

              W dniach 8-10 października nasza klasa wraz z profesorem Krzysztofem Kabatą, profesorką Moniką Wesołowska oraz panią Izabelą Zarębą wybrała się na wycieczkę szkolną śladami Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły.

   

               Pierwszego dnia zaraz po przyjeździe udaliśmy się zwiedzać Rynek Staromiejski w Toruniu. Obejrzeliśmy m.in. ruiny zamku Krzyżackiego, Ratusz pochodzący z XIII wieku. Odwiedziliśmy również Dom Mikołaja Kopernika a także zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przed jego pomnikiem.

   

   

               Drugiego dnia z samego rana udaliśmy się do Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie poznaliśmy jego historie powstawania a także obejrzeliśmy największą kolekcję drewnianych form piernikowych w Europie. Na koniec naszego zwiedzania mogliśmy samodzielnie stworzyć swoje pierniki. Następnie udaliśmy się do rozgłośni Radia Maryja, gdzie poznaliśmy zasady funkcjonowania radia. Na koniec sami mogliśmy wziąć udział w audycji radiowej na żywo.

   

   

   

               Natomiast na sam koniec naszej wycieczki byliśmy w Ogrodzie Zoobotanicznym, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. Lemury czy rysie. Przed samym odjazdem odwiedziliśmy Sanktuarium NMP.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy również miasto uzdrowiskowe Ciechocinek, spacerowaliśmy wokół starych tężni solankowych dla poprawy funkcjonowania dróg oddechowych.

   

 

    

Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych do domu.