ZAKOŃCZENIE SZKOŁY MATURZYSTÓW 2024

26 kwietnia 2024 roku odbyła się akademia z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klas maturalnych III Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Nr 1.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się dla tegorocznych absolwentów niezwykle uroczyście - od wprowadzenia Sztandaru oraz odśpiewania Hymnu Szkoły.

Pożegnalne przemówienie wygłosił Pan Dyrektor Andrzej Bilewski, podsumowując lata spędzone przez uczniów w murach ZSP

Nagrody i statuetki otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i w sporcie,
a także Ci, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w życie szkoły.

Najlepszym absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego został Ernest Brutkowski z klasy IV B otrzymując Laur Absolwenta.

Najlepszym absolwentem Technikum Nr 1 została Izabela Strózik z klasy Vh.

Statuetkę super muzyka otrzymali: Dominika Łocha i Aleksandra Borzęcka z Kl. V h oraz Mikołaj Mikusek z kl. IV b oraz grająca w szkolnym zespole muzycznym Oliwia Durnaś z kl. V e.

Złoty mikrofon przyznany został  uczniom III Liceum Ogólnokształcącego za prowadzenie uroczystości szkolnych:  Dominika Kołodziej i Marcel Trzeszkowski z IV A oraz Maksym Władny z klasy IV B.

Tytuł Mistrzyni Działania otrzymały uczennice klasy IV B  Aleksandra Lubacha i Giulia Gruchała.

Na uznanie zasłużyły  osoby zaangażowane w działalność Samorządu Uczniowskiego.
Dla nich przygotowane zostały statuetki Super menagera - Aleksandra Borzęcka z Kl. V h oraz Mikołaj Mikusek, Maksym Władny z klasy IV B.

Na wyróżnienie zasłużyła uczennica, która przez cztery lata pełniła funkcję asysty pocztu sztandarowego – z kl. IV B Lena Pochopień.

Nagrodę dla Super grafika otrzymały uczennice klasy IV B: Natalia Kopczyńska, Natalia Orzeł, Aleksandra Kubasik, Izabela  Wleciał.

Statuetki super dziennikarza za działalność w szkolnym radiu Bit otrzymały:

Z kl.V e:   Paulina Satora, Dominika Szabra, Kinga Poniewierska, Kinga Budzińska, Klaudia Ochnicka, Natalia Patrzałek, Kinga Osak

Z kl IV A:  Patrycja Kornaś, Aleksandra Nurek, Aleksandra Wójcik, Dominika Kołodziej

Z kl IV B  Oliwia Kwas

Super Przyjacielem zostały: Izabela Strózik i Kamila Parlak z kl. V h, które angażowały się w działalność wolontariacką w naszej szkole.

Statuetka Mistrza fotografii przyznano z klasy V h  Natalii Fortuńskej, Julii  Bielak, Sylwiai Marzec oraz z 4a Franciszkowi Gawrońskiemu, Statuetka Mistrzyni Kamery trafiła do uczennicy z klasy V h Klaudii Szcześniak.

Na wyróżnienie zasłużyły także osoby zaangażowane w życie szkoły, dokumentające wydarzenia na portalach społecznościowych w tym za prowadzenie szkolnego kanału na tiktoku. To im przyznaliśmy tytuł Super Artysty: Aleksandra Borzęcka i Kamil Gumuła z Kl. V h oraz MaksymWładny i Mikołaj Mikusek z kl. IV B.

Statuetki powędrowały do szkolnego zespołu tanecznego Copernicana Cheerleaders Otrzymały je uczennice:

Z kl V e Kamila Dratwa,  Kinga Osak,   Oliwia Durnaś, Natalia Patrzałek oraz z kl V h Aleksandra Borzęcka.

Na uznanie zasłużyli sportowcy, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych. Mistrzami Sportu w latach 2020-2024 zostali

Z kl 4 A Franciszek Gawroński, Z kl 4 B Mikołaj Mikusek, Ernest Brutkowski i Maksymilian Bożek.

Statuetki dla najlepszych sportowców w III Liceum Ogólnokształcącym w latach 2020-2024 otrzymali :

Z kl 4 A: Wiktor Dachowski, Karol Jamroży, Kamil Rajca, Jakub Jankowski, Wiktor Papier, Błażej Makowski,

Z kl 4 B: Monika Laska, Kacper Dziura, Mikołaj Gawroński,Julia Biernat, Maksym Władny.

Mistrzami Sportu w latach 2019-2024 zostali: Patryk Lumer z kl V e  i Weronika Uchto z kl Vh.

Statuetki dla najlepszych sportowców  Technikum Nr 1 w  latach 2019-2024 przyznano:

z kl V h:Kinga Gręda, Amelia Niziołek, Kinga Juszczyk, Aleksandra Borzęcka,

Z kl Ve: Oliwia Durnaś, Adam Maj, Jakub Tokarz, Natalia Patrzałek,Kamila Dratwa.

Pan Dyrektor wręczył również dyplomy uczniom, którzy ofiarowali innym najcenniejszy dar, regularnie uczestnicząc w akcjach honorowego oddawania krwi.

Docenione zostały także uczennice angażujące się w pracę Biblioteki szkolnej.

W części artystycznej akademii mogliśmy podziwiać występy wokalne uczennic klas maturalnych: Dominiki Łochy i ALeksandry Borzęckiej.

W roli konferansjerów wystąpili reprezentanci maturzystów: Dominika Kołodziej (kl.IV A) i Maksym Władny (kl.IV B),  oraz z kl.III B - Gabriela Czerw i Mieszko Papier.

Wszyscy maturzyści otrzymali również od Pana Dyrektora pamiątkowe długopisy - liczymy na to, że przyniosą im szczęście na maturze!