Sztafetowe Biegi Przełajowe

29 września 2016 r na stadionie miejskim w Busku - Zdroju odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe . Wzięło  w nich udział cztery szkoły ponadgimnazjalne z powiatu buskiego.

Odbyły się dwa biegi na dwóch dystansach: 800 m dziewcząt i 1200 m chłopców.

To niezwykle widowiskowa konkurencja. Lokaty poszczególnych reprezentacji szkolnych zmieniają się nieustannie. Podczas biegu ważne jest przygotowanie wytrzymałościowe i wola zwycięstwa. Każdy z zawodników prezentował te cechy. Zawodnicy walczyli o najlepsze rezultaty , ale też  i o prawo startu na wyższych szczeblach- finały wojewódzkie.

Reprezentacje naszej szkoły spisały się na złoty i srebrny medal.

Dziewczęta w składzie:
 Lisek Kamila - kl. 2c, Kwiecień Katarzyna - kl. 3c, Jaskóła Jolanta - 2 B, Cygan Monika - kl. 3c, Wojciechowska Katarzyna - kl. 1h, Gozdek Joanna - kl. 1c, Kwiecień Olga - kl. 1c, Strózik Patrycja - kl. 1c, Błachucińska Aleksandra - kl. 1c, Gniady Natalia - kl. 1b

zajęły II miejsce.

Sztafeta chłopców  w składzie:

Mazur Patryk - kl. 4e, Ząbkiewicz Patryk - kl. 3g , Pałka Kacper - kl. 2b, Rózga Karol - kl. 2e, Dryja Kamil - kl. 4e, Ząbkiewicz Kamil - kl. 4g, Sokól Sebastian 3c, Piwowarski Piotr 1c, Sobczyk Kamil 1c, Fortuna Piotr 1g i Zgrzebnicki Damian 2b.

 okazała się bezkonkurencyjna i  zajęła I miejsce.

Tym samym szkoła w rozgrywkach o Puchar Starosty Buskiego zdobyła 9 punktów, co na obecną chwilę klasyfikuje nas na I miejscu.

Klasyfikacja końcowa: 
Dzięki znakomitej postawie naszej reprezentacji na zawodach powiatowych sztafety wzięły udział w finałach wojewódzkich, które odbyły się 11 października w Nowinach   k/ Kielc. Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych nasza reprezentacja walczyła dzielnie. Dziewczęta zajęły 8 miejsce a chłopcy  10  w województwie. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

 

Galeria zawodów.