Regulamin konkursów projektów naukowych projektu FENIKS

1.      Konkurs projektów naukowych odbywa się raz na semestr.
2.      Konkursy organizowane są oddzielnie dla gimnazjów i dla szkół ponadgimnazjalnych.
3.      Każda szkoła ma obowiązek przeprowadzenia konkursu.
4.      Konkurs jest dwuetapowy; pierwszy etap odbywa się szkole, drugi na uczelni.
5.      W konkursie biorą udział wszyscy uczestnicy zajęć pozalekcyjnych. Nauczyciel może poszerzyć konkurs na innych zainteresowanych uczniów ze szkoły.
6.      Praca konkursowa polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu eksperymentu lub pokazu fizycznego bądź astronomicznego, a także na jego precyzyjnym opracowaniu, mogącym zawierać elementy multimedialne.
7.      Każda z prac konkursowych jest przygotowywana przez co najwyżej dwóch uczniów.
8.      Zasady wyłaniania laureatów etapu szkolnego konkursu, których projekty będą reprezentować szkołę na etapie uczelnianym, ustala nauczyciel w porozumieniu z dyrektorem.
9.      Laureaci konkursów szkolnych biorą udział w etapie uczelnianym.
10. Szkoła przesyła do uczelnianej komisji konkursowej reprezentujące ją projekty w terminie określanym osobno. Liczba projektów z jednej szkoły ograniczona jest do co najwyżej dwóch.
11. Dokumentacja projektu może być sporządzona w wersji elektronicznej lub tradycyjnej (preferowana jest wersja elektroniczna). Komisja ocenia przesłane materiały i na ich podstawie wyłania finalistów konkursu.
12. Podczas finału uczelnianego finaliści konkursu przedstawiają wyniki swojej pracy
w formie 10 min. publicznej prezentacji, demonstrującej doświadczenie konkursowe.
13. Po prezentacjach uczelniana komisja konkursowa dokonuje wyboru zwycięzców finału uczelnianego.
14. Nagrodami w konkursie jest nieodpłatne uczestnictwo uczniów w obozie naukowym projektu FENIKS.
15. Pozostali uczestnicy etapu wojewódzkiego, nie zakwalifikowani do finału, przedstawiają wyniki swojej pracy w postaci plakatów podczas specjalnej sesji plakatowej organizowanej na uczelni w dniu finału wojewódzkiego.
16. Raz w roku, po kolei na każdej z uczelni, odbywać się będzie finał ponadregionalny, którego uczestnikami są laureaci finałów uczelnianych z dwóch poprzednich semestrów.
     Zapraszam wszystkich zainteresowanych
         uczniów  do udziału w konkursie.

Wioletta Czupryna-Kopeć