Pokazy doświadczeń z fizyki

8 kwietnia do naszej szkoły przyjechali pracownicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
w Kielcach, aby w formie pokazów doświadczeń przybliżyć uczniom zagadnienia z optyki
i fizyki współczesnej. O godzinie 9.20 sala nr 1 wypełniona została po brzegi przez  klasy:
IA LO, IC LO oraz klasę IIb z Samorządowego Gimnazjum nr 2.
W ciągu dwóch godzin uczniowie obserwowali doświadczenia, niektóre wykonywali sami, a nawet zintegrowali się.

Po zakończeniu prezentacji z uczelni, gimnazjaliści zachęceni i instruowani przez uczestników Projektu Feniks  sami wykonywali doświadczenia wykorzystując pomoce dostępne w szkole.
Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak pomoce wykonane przez naszych uczniów na zajęciach dodatkowych z fizyki(prasa hydrauliczna i statek).

O godzinie 11.20 rozpoczęła się druga część zajęć, w której wzięli udział uczniowie klas: IB LO, IE TE i IH TH.