WIOSENNE INSPIRACJE ŁOSOSIEM

W międzyszkolnym konkursie kulinarnym: "Wiosenne inspracje łososiem" zorganizowanym w Kielcach przez ZSPG w marcu 2010r. naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Zawora z klasy II i Sara Baran z klasy I Technikum Żywienia.

Tematem zmagań była produkcja i ekspozycja dania głównego z łososia norweskiego oraz warzyw. Podstawowe surowce dla uczniów oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowali Patroni Konkursu. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy dyplom i upominek.

Głównym celem i założeniem imprezy było upowszechnienie i propagowanie potraw z ryb i warzyw                 w ramach promocji zdrowego żywienia. Rywalizacji patronowały firmy: Bonduelle - lider na rynku mrożonych i konserwowych warzyw orzaz Limito - firma specjalizująca sięw dystrybucji specjałów z ryb i owoców morza. Patronat medialny objęły: Echo Dnia i TVP Kielce.

Zwycięzcą konkursu wojewódzkiego został uczeń IV klasy  Zespołu Szkół Przemysłu Gastronomicznego      w Kielcach, który przygotował łososia na posłaniu z ratatuille z wykwintnym sosem.