X zawody pływackie o Puchar Posła RP K. Miodowicza

Już po raz X  nasi uczniowie rywalizowali na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju gdzie odbyły się Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Posła na Sejm RP Konstantego Miodowicza.

W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników z 6 szkół naszego województwa (I LO w Jędrzejowie, ZS Połaniec, ZSP nr 1 Busko-Zdrój,  I LO Busko-Zdrój, ZSTiO, ZSTI Busko-Zdrój) więc śmiało można tę imprezę nazwać Mistrzostwami Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w  pływaniu.

W skład reprezentacji Naszej szkoły weszli:  Zabłotna Karolina kl I h, Hubert Poros II B, Oktawian Szewczyk II B, Fijałkowski Bartosz III h, Trzeszkowski Wiktor II A , Szumilas Paweł III B, Zoch Paweł III B, Kaleta Michał I e.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wspaniałe wyścigi oraz znakomitą technikę w trakcie  biegów indywidualnych i sztafetowych.

Mimo tak mocnej obsady Nasi uczniowie nie zawiedli. Największe sukcesy odnieśli:

Karolina  Zabłotna dwa medale, srebrny i brązowy.

Dobrze spisała się również  sztafeta chłopców zdobywając medal srebrny.

Pozostali zawodnicy zdobywali bardzo cenne punkty do klasyfikacji generalnej Szkół.

Na podkreślenie zasługuje wynik osiągnięty przez sztafetę nauczycieli Naszej Szkoły w składzie  Partyka M. (j.angielski), Zaręba I. (kier. admin), Szumilas A. (wf ) i  Kaczmarek A . (j.angielski), która po emocjonującym wyścigu zajęła znakomite drugie miejsce.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za wzorową postawę i godne reprezentowanie Szkoły.