Jeżeli wrzesień to Międzynarodowe Biegi Zdrojowe.

W niedzielę 19 września  2021  na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju odbyły się XX Międzynarodowe Biegi Zdrojowe. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało blisko 300 osób. Gościem specjalnym był reprezentant Polski, olimpijczyk Mateusz Borkowski. Zawodnicy  rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych na dystansach od 60 m do 1609 m.

W biegach nie zabrakło również zawodniczek z naszej szkoły, które zajęły wysokie miejsca w kategorii Szkół Ponadpodstawowych na dystansie 800 m:
III miejsce – Natalia Kopczyńska- klasa II B, IV miejsce Czerw Agnieszka- klasa III C, V miejsce – Iza Strózik klasa III Th i VI miejsce – Patrycja Kornaś- klasa II A.

na dystansie 600m: IV miejsce- Tatiana Parada klasa I E

Na dystansie 1000m- I miejsce- Jakub Kowalczyk klasa I C
Serdecznie gratulujemy!!!

Na każdego zawodnika biegu  po zakończeniu  czekały okazałe puchary, medale, dyplomy oraz gorąca meksykańska zupa "dżambolaja" przygotowana przez restaurację "Cynamonową".

Podziękowanie za pomoc przy organizacji XX Jubileuszowych Biegów Zdrojowych należą się Rodzicom i zawodnikom  Klubu Sportowego Słoneczko, uczniom  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju, na czele z panią Mirosławą Gajdą:

Aleksandra Borzęcka,
Izabella Strózik,