Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

"Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat" 
Ludwik Pasteur.

XV Spotkanie z pieśnią i poezją patriotyczną
 „Spotkanie z pieśnią i poezją patriotyczną” stało się cyklicznym świętem społeczności ZSP w Busku-Zdroju. W tym roku już po raz piętnasty w dniu 10 listopada 2022 roku spotkaliśmy się na patriotycznym śpiewaniu.Tegorocznemu spotkaniu przewodziły słowa „Jest takie miejsce, taki kraj...", a teksty recytowane przez młodzież mówiły o "małej ojczyźnie" i Polakach zasłużonych dla polskiej wolności.

W czasie uroczystości nastąpiło również przekazanie Sztandaru Szkoły.


Ustępujący chorąży- Jakub Górniak (IV b) i asysta pocztu: Zofia Pałys (IV b)
i Lena Pochopień (III B) złożyli wpis w Księdze Pamiątkowej.
Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Andrzej Bilewski, witając zaproszonych gości, nauczycieli i wszystkich uczestników uroczystości.Uroczystość  poprowadzili: Maksym Władny (kl.III B), Dominika Kołodziej (kl.III A)
Marcel Trzeszkowski (kl.III A).

Przepiękne slajdy ukazujące historię "Małej Ojczyzy" oraz filmy historyczne prezentowały uczennice klasy III B – Giulia Gruchała i Aleksandra Lubacha.

 Utwór Edmunda Fettinga "Nim wstanie dzień" zaśpiewał Mikołaj Kurzacz z klasy III b.

"Leguny w niebie" zaśpiewali: Mikołaj Kurzacz z klasy III b i Filip Gunia z kl. III ep.

 

W tym roku chór liczył około 80 uczniów- z naszej klasy w chórze występowali: Monika Laska, Weronika Schab, Natalia Kopczyńska, Agata Eliasz, Iza Wleciał, Oliwia Kwas, Natalia Orzeł, Aleksandra Kubasik, Mikołaj Kurzacz.

Zapraszamy za rok do wspólnego śpiewania!