Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb.

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, tak też uczniowie kl. O ze Szkoły Podstawowej Nr 3 bawili się doskonale przy dźwiękach harcerskich pląsów. Wróżbami i konkursami zajęli się przedstawicele I Buskiej Drużyny Wędrowniczej im. Zdzisława Zemły.

Izabela Prokop (IIIh), Klaudia Osak(IIIe), Kinga Osak(1ep), Magdalena Bławat(IIIb), Patryk Sytek(IIIh) oraz dh Iwona Kąkol z wizytą w klasie Pani Edyty Durnaś.

Na początku dh Iwona Kakol przedstawiła harcerzy pytając, czy dzieci wiedzą kim jesteśmy? I tu zaskoczenie. Dowiedzieliśmy się że jesteśmy....strażakami.

Po wspólnej pogadance przyszedł czas na zabawę. Pląsy sprawdziły się tu idelanie.

Nie mogło zabraknąć oczywiście wróżb. Dzieci z niecierpliwością czekały na imię swojej przyszłej żony bądź męża.

Równie dużym zainteresowaniem cieszył się przyszły zawód, np. dyrektor fabryki cukierków, stylista wiewórek itp.

Zabawy z chustą animacyjną zawsze się sprawdzają.

Może ktoś chętny na wizytę u fryzjera?

Magda zażyczyła sobie próbną fryzurę przed studniówką:)

Dziewczynki również chciały mieć taką fryzurę.

Na zakończenie wróżba...Co  czeka C w przyszłości ? Bogactwo, słodkie życie, a może podróże?

Czyj but dojdzie jako pierwszy do drzwi ten jako pierwszy zmieni stan cywilny:)

Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony sześciolatków. Dostaliśmy ponowne zaproszenie do odwiedzenia grupy i wspólnej zabawy.