Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 Filharmonia Świętokrzyska  w Kielcach gościła 22 listopada grono laureatów VI Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, którzy zaprezentowali swój talent wokalny podczas uroczystej gali finałowej. 

 Do Finału Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zakwalifikowało się 27 uczestników, którzy podczas uroczystej gali zaprezentowali – jak podkreślało jury- bardzo wysoki poziom. Organizatorem wydarzenia było Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. „ To bardzo budujące, gdy słyszymy młodych ludzi, którzy w tak podniosły i poważny sposób traktują słowa: Polska, ojczyzna oraz wolność.”– podsumowała Karolina Kępczyk, dyrektor ECB.

Wśród finalistów konkursu znalazła się nasza koleżanka Aleksandra Borzęcka. Jej interpretacja piosenki „Miasto”, przygotowana pod opieką p. Angeliki Bilewskiej zapewniła jej wyróżnienie, co jest prawdziwym sukcesem dla 15-letniej debiutantki, zważywszy na fakt, że w konkursie brało udział aż dwustu młodych wokalistów z trzech województw. Aleksandra odbierała dyplom z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego, a przy okazji usłyszała od niego, że Busko – Zdrój to wspaniałe miasto z mnóstwem talentów muzycznych. Jak mogliśmy się przekonać podczas kolejnego Wieczoru z Pieśnią Patriotyczną, w naszym mieście i w naszej szkole naprawdę nie brakuje prawdziwych artystów. Miejmy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie usłyszymy o sukcesach naszych uczniów.