W dniu 22 września 2017r. uczniowie klasy I g wyjechali na wycieczkę klasową. Pierwszym punktem wycieczki było Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt.: "Enigma ludzkiego ciała, czyli DNA jako najstarszy kod świata". Młodzież brała czynny udział w zajęciach, a ich uwieńczeniem było własnoręczne wyizolowanie kodu DNA z banana.

 

 

Po zakończeniu warsztatów, uczniowie udali się na zwiedzanie wystawy ECN, gdzie mogli się dowiedzieć min. jak działa elektrownia wodna, skąd się bierze ropa naftowa    i ile energii potrzeba aby zaświecić jedną żarówkę. Próbowali też swoich sił w kołowrocie i relaksowali się w wygodnych fotelach przy dźwiękach natury.

 

 

 
Kolejnym punktem wycieczki było  Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni. W podróż w czasie i przestrzeni uczniowie udali się pod przewodnictwem Pana Stanisława, który z pasją opowiadał o życiu i zwyczajach dawnej polskiej wsi.
 
Po zakończeniu spaceru polnymi ścieżkami uczniowie udali się na odpoczynek i ciepłą strawę – kiełbaski z ogniska:)