IX MIKOŁAJKOWE GRANIE

W poniedziałek 10 lutego 2018 r na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się „Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt” w kategorii  gimnazja.

   Celem turnieju pod patronatem Dyrektora Szkoły – Pana Andrzeja Bilewskiego jest promowanie szkoły oraz popularyzacja siatkówki wśród gimnazjalistów. Jest to impreza cykliczna organizowana już po raz dziewiąty.
W turnieju wystąpiło około 60 zawodniczek z sześciu szkół, sprawdzając w grze swoje siatkarskie umiejętności.     Zaproszenie w tym roku przyjęli: -Gimnazjum Nr 1   Busko- Zdrój, - Gimnazjum Nr 2 Busko- Zdrój , - Gimnazjum Stopnica,  - Gimnazjum   Solc- Zdrój . – Gimnazjum  Gnojno  i Gimnazjum Podgaje.
 
 
Drużyny walczyły w dwóch grupach systemem „ każdy z każdym” po czym  odbyły się mecze półfinałowe i finałowe.  Zwycięzca  grupy A czyli Gimnazjum  Stopnica wygrała  z zwycięzcą grupy B – Gimnazjum Nr 1 Busko-Zdrój.
Zatem puchar za pierwsze miejsce trafił do dziewcząt ze Stopnicy.
 
 Na drugim miejscu uplasowała się płeć piękna z Gimnazjum Nr 1z Buska-Zdroju
 W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum Solc-Zdrój po zaciętym pojedynku pokonało Gimnazjum Podgaje.
    Najwszechstronniejszą zawodniczka zawodów została Adrianna Lech ze Stopnicy i to ona otrzymała statuetkę.
 
  Dyrektor Szkoły wręczył wszystkim drużynom puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców .Fajna sportowa atmosfera i gra na wysokim poziomie pokazują potrzebę organizowania takich imprez.  Podczas turnieju zawodniczki mogły skorzystać z przygotowanego przez organizatorów poczęstunku.
 
  Jak co roku nie zabrakło czekoladowych mikołajków.
 
      W trakcie turnieju po raz pierwszy mogliśmy podziwiać Copernicana Cheerleaders –grupę uczennic naszej szkoły prowadzonych przez  Panią Monikę Kuś.

  Należy zaznaczyć, ze tak fajna impreza mogła się udać dzięki zaangażowaniu i pomocy uczennic ze szkolnej sekcji piłki siatkowej.  Na prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwała organizatorka Mirosława Gajda, sędziowie: Ewa Dytkowska, Adrian Szumilas i Natalia Skrzypek. Dziękujemy wszystkim trenerom za przygotowanie drużyn i udział w turnieju.

Do zobaczenia za rok!