Kopernik zdobywa podwójne Mistrzostwo Powiatu w Piłce Ręcznej !!!

W dniach 07.11. oraz 10.11.2018r. rozegrane zostały dwa turnieje o mistrzostwo powiatu buskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Jako pierwsi w piątek rywalizowali chłopcy. Mieli oni trudną przeprawę w każdym meczu. Pierwszy mecz przeciwko ZSTiO (budowlanka) wygrali wynikiem 2:1, drugi z LO przegrali 5:3 ale kluczowe okazało sie zwycięstwo nad ZSTI (mechanik) 6:2 ponieważ dzięki tej wygranej reprezentanci Kopernika zajęli I miejsce w turnieju.

W poniedziałek natomiast zagrały dziewczęta. Swój pierwszy mecz rozegrały przeciwko zawodniczkom z LO, który po wyrównanej walce ostatecznie wygrały 2:1, kolejny okazał się jeszcze "cięższy" przeciwko ZSTI lecz i w tym meczu dziewczy pokazały ogromne serce do walki i choć przegrywały do przerwy ostatecznie wygrały 4:3. Ostatni mecz przeciwko ZSTiO był meczem o pierwsze miejsce. Ta rywalizacja okazała się jednak najłatwiejsza dla naszych dziewczyn, a to dlatego, że dziewczyny ostatni mecz rozegrały najlepiej w tym dniu pokazując swoje najlepsze umiejętnąści i pokonując przeciwniczki 6:0. Szczypiornistki z ZSP zgarnęły komplet zwycięstw i ostatecznie wygrały cały turniej. 

 

Skład dziewcząt : 

1. Patrycja Grzywa - I C

2. Milena Glińska - I B

3. Julia Zielińska - III A 

4. Aleksandra Maciąg - III A

5. Julia Mrożek - II C 

6. Katarzyna Wojciechowska - II h

7. Aleksandra Błachucińska - III C 

8. Monika Obażanek - III h 

9. Barbara Cieplńska - II A 

Opiekun - Paweł Karolczak

Skład Chłopców:

1. Wiktor Twaróg - IIIB

2. Kamnil Krasa- IV g

3. Kamil Sobczyk- IIc

4Dominik Mrugała - IIIB

5. Sebastain Trutkowski - III B

6. Piotr Kozieł - IB

7.Hubert Wójcik - II B

8. Damian Dryja - IIIg

Opiekun Adrian Szumilas

 

Należy podkreślić, iż oba turnieje odbyły się w ramach Rozgrywek o Puchar Starosty  i tytuł "najbardziej usportowionej szkoły" 2018/19. Dwa zwycięstwa wysuwają nas na prowadzenie w owych rozgrywkach!!!!!!