Spotkanie z carską szkołą...

... no może nie do końca z carską szkołą, ale z latami szkolnymi Stefana Żeromskiego.

9 grudnia nasza klasa udała się na wycieczkę, której celem było podążanie śladami historii i literatury. W tym wypadku było to podążanie śladami jednego z najwybitniejszych Polaków (nie tylko w dziedzinie literatury, jak się okazało) czyli Stefana Żeromskiego. Odwiedziliśmy Muzeum Lat Szkolnych S. Żeromskiego, w którym przewodniczka w barwnej opowieści nakreśliła nam realia nauki jakie miała wtedy młodzież szkolna jak również barwną biografię twórcy "Ludzi Bezdomnych". Usiedliśmy w szkolnych ławach i poprzez ciekawą opowieść poczuliśmy ducha tamtej epoki. Po raz kolejny okazało się, że najwięksi pisarze to nie tylko ich dzieła. To ludzie z krwi i kości ze swoimi zaletami i wadami. Taka lekcja niewątpliwie pozwoli nam na inne spojrzenie na lektury autorstwa S. Żeromskiego.