ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1
JAKO UCZESTNIK

MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU SZKÓŁ COMENIUS

Od pewnego czasu nasza szkoła czyniła starania o przystąpienie do Międzynarodowego Projektu Szkół „Comenius”. Nauczycielka języka angielskiego mgr Monika Zwolska od listopada ubiegłego roku próbowała nawiązać kontakty międzynarodowe z innymi szkołami w Europie.
P. Monika Zwolska napisała międzynarodowy projekt a wniosek złożony został do Narodowej Agencji w lutym tego roku. No i udało się!!! Wniosek otrzymał akceptację Narodowej Agencji Programu Comenius!
A więc teraz 16 uczniów naszej Szkoły wyjedzie na wymianę uczniów do Szwecji, Turcji Czech oraz Włoch. Program został nazwany „Be Sustainable so Sustain the World” i zaakceptowany do realizacji na lata 2013/2015!

Już 11 listopada cztery uczennice klas II lecą na tydzień do Szwecji pod opieką
p. Moniki Zwolskiej i p. Agnieszki Kaczmarek.
Są to:
Żaneta Łukasik - klasa II h
Joanna Godwin - klasa II h
Anna Jarzyna - klasa II B LO
Karolina Kraj - klasa II B LO.

A oto co nam powiedziały uczennice:
" Jesteśmy zachwycone, to jest dla nas pierwszy wyjazd za granicę!!!
Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że możemy lecieć do Szwecji! To dla nas oooogromna szansa - poznamy nowych ludzi, wymienimy się kontaktami, podszlifujemy angielski!"

Co będziemy robić w Szwecji?

Niestety, ale nie...

Za to będziemy:

- pracować nad naszą wspólną stroną internetową
- założymy swój profil na facebook’u tak aby wszyscy mogli się lepiej poznać i oczywiście szlifować język angielski ;-)
- tematem spotkania jest Powietrze, jego skład, zagrożenia, zanieczyszczenia i nad tym właśnie będziemy pracować
- Nauczycielka fizyki i przyrody, Anna zabierze nas do Nature School i pokaże doświadczenia z zużyciem powietrza
- poznamy szwedzką kuchnię, kulturę, będziemy tańczyć szwedzkie tańce i uczyć się piosenek w języku naszych partnerów.

Z pewnością będzie to owocna wizyta ! ! !
Monika Zwolska
Koordynator Projektu