Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 

Już 3 marca 2014 r. cztery uczennice naszej szkoły wyjeżdżają do Czech:
 

II h - Technikum Nr 1 – Monika Kucięba i Katarzyna Wójcik

II g - Technikum Nr 1 – Paulina Połonowska
I A - III Liceum Ogólnokształcące – Agata Nizioł.
Wyjazd zorganizowany jest w ramach programu wymiany między uczniami COMENIUS ,,Uczenie się przez całe życie”  - Partnerskie Wielostronne Projekty Szkół, w którym nasza Szkoła bierze udział od 2013 roku.
 
Jak zawsze mamy wiele planów, związanych z tą wizytą:
- poznamy z pewnością lepiej česky jenziček
chociaż już odrobinkę się nauczyłyśmy ;-)
krzesło – dupový podperač
rekin ludojad – lůdkový pogryzać
szkoła – školičká
parasol – šmatička na patičku
telefon komórkowy – ukradená cihlička
denaturat – fioletová napitečka
gołąb – dachový obsraněc
serwetka – mordova vyčeračka
mam pomysł – mám napad
Mamy nadzieję, że podczas wizyty będziemy mieć mnóstwo
dobrych NAPADÓW ;-)
No i jeszcze jedno - awaria pługaporuha na ruhadle ;-)
NO COMMENTS!
- koniecznie musimy spróbować:
   →→knědličký
ale miło by też było skosztować →→ taaaaką czekoladę
 
 
→→
          
  
                   
 →→No i może KRECIKA spotkamy…
 
A oto co mówią dziewczyny kilka dni przed wyjazdem:
→→ Słyszałam, że w Czechach jest bardzo dużo małych, sympatycznych miasteczek, dlaczego miałyby mnie ominąć? Poza tym coś dla wiecznie głodnych - czyli mnie- Czeska kuchnia! Czechy to nie tylko piękne krajobrazy ale i również doskonała kuchnia, nie umniejszając naszej naturalnie. Ich przysmak?-CZESKIE KNEDLE! Moja mama przyrządza je czasami ale bardzo chciałabym spróbować prawdziwych czeskich knedli.. Do tego... Czeski język! Ponoć bardzo zabawny :) A poza tym obiecałam mojemu koledze z klasy, że przywiozę mu jakąś ładną Czeszkę :)

Agata Nizioł, kl IA
 
→→Jestem bardzo zadowolona, że mam okazję pojechać do Czech. Poznam tam wielu ludzi, kulturę tego kraju, podszlifuję angielski i na pewno nie będę się tam nudziła. Odczuwam też lekki stres, bo jest to dla mnie nowe doświadczenie ale wierzę w to, że sobie poradzę.
Pozdrawiam, Monika Kucięba :) kl. II h
 
→→Bardzo się cieszę, że mogę brać udział w projekcie Comenius. Dzięki temu będę mogła zwiedzić Pragę i poznać system szkolnictwa w Czechach. Przed wyjazdem czuję lekką obawę przed tym, co mnie tam czeka, jakich ludzi spotkam. 
                     
Kasia Wójcik kl.II h
 
Keep your fingers crossed
and see you on the 10th of March!!!!
→→ Trzymajcie za nas kciuki

i do zobaczenia 10 marca!!!

 Koordynator Projektu - Monika Zwolska