Erasmus+ w naszej szkole

W dniach 13 - 20 wrzesnia 2022 r. gościliśmy w naszej szkole delegację nauczycieli i uczniów z Grecji w ramach Projektu Erasmus+ 'Historic memory as a Springboard in Peoples' Europe'.

Projekt łaczy ze sobą działania czterech państw - Hiszpanii, Włoch, Grecji i Polski.

Na grupę młodzieży oraz nauczycieli czeka wiele wyzwań oraz zadań wynikających z założeń projektu lecz bedą mieli również okazję bliżej się poznać, udoskonalić język angielski, przyjrzeć się bliżej polskiej kulturze, zwyczajom oraz życiu codziennemu w rodzinach.

Ponieważ temat projektu jest ściśle związany z historią krajów europejskich uczniowie i nauczyciele zaangażowani w jego realizację zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wywarło ono na wszystkich ogromne wrażenie, a samo miejsce i to co zobaczyli na długo pozostanie w ich pamięci.

Kolejne, historycznie ważne miejsa, które pokazaliśmy naszym greckim gościom to Kraków - Stare Miasto, Zamek Królewski na Wawelu oraz Kopalnia Soli w Wieliczce.

Wizyta w Grecji