Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju

Wiedzy Pożarniczej

30 marca br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".  Współorganizatorami turnieju na szczeblu powiatu byli: Komenda Powiatowa PSP w Busku-Zdroju, Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Eliminacje przeprowadzono w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Wzięło w nich udział 63 uczestników. Wśród uczestników był Kamil Dryja, który zdobył IV miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych!

Wyróżnionym uczniom nagrody wręczyli: Starosta Buski Jerzy Kolarz, przedstawiciel Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Łukasz Palmowski oraz kierownik Oddziału KRUS w Busku-Zdroju Andrzej Materek. Laureaci 4 miejsc otrzymali nagrody ufundowane przez KRUS Placówka w Busku-Zdroju.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. W trakcie poszczególnych szczebli eliminacji poruszano aktualną tematykę dotyczącą szkodliwości wypalania pozostałości roślinnych.