Wahasz się, czy bycie tancerzem/tancerką jest dla ciebie? Wywiad z naszą koleżanką Anią pomoże ci rozwiać wszelkie wątpliwości lub chociaż trochę poznać życie kogoś, kto wybrał drogę tańca!

(D-pytający, A-Ania)

D:Od jakiego czasu tańczysz?
A:Teraz tańczę 4 sezon w Studiu Tańca i Ruchu scenicznego Mimesis, ale tańczyłam też jako dzieciak.
D:Co Cię zainspirowało do tańczenia?
A:Od zawsze lubiłam tańczyć. Byłam dzieckiem z "ADHD" <śmiech>. Pewnego dnia rodzice postanowili, że zapiszą mnie na zajęcia taneczne w BSCK. Nie miałam wtedy zielonego pojęcia o tańcu. Dopiero z biegiem czasu poznałam ludzi, którzy się tym zajmują, a także byli dla mnie inspiracją.
D:Czym jest dla ciebie taniec teraz, gdy minął okres, że byłaś zapisana tylko przez rodziców?
A:Teraz taniec to nie tylko moja pasja, ale dobry sposób na życie.
D:Dużo poświęcasz na taniec w tygodniu?
A:Mam treningi 3 razy w tygodniu po 2 godziny, a przed turniejami codziennie. Dodatkowo uczestniczę w warszatatach tanecznych.
D:Ale bez problemu radzisz sobie ze szkoła i tańcem jednocześnie?
A:Staram się pogodzić ze sobą te dwa różne światy, chociaż nie zawsze wychodzi z zadowalającym mnie wynikiem.
D:Wiążesz taniec ze swoją przyszłością?
A:Chciałabym aby taniec zajmował ważne miejsce w moim życiu, ale zobaczymy jak to wyjdzie.
D:Często zdarzają się kontuzje w takim sporcie?
A:Och bardzo często, trzeba na siebie uważać i pamiętać o dobrej rozgrzewce przed zajęciami.
D:Jest jakiś turniej, osiągnięcie, do którego chętnie wracasz wspomnieniami?
A:Jest ! Najlepiej wspomianam Mistrzostwa Polski Jazzu i Show Dance w 2014r., gdzie tańczyłam w produkcji pt.: "Cyrk"  postać Pierrota, która wymagała ode mnie specjalnej charakteryzacji i dobrej techniki. To był przełomowy występ w mojej "karierze".

Opracowali:
Dawid Sternak