Wyjazd studyjny do Warszawy na Giełdę Papierów Wartościowych

W dniach 03.04.2012 r. - 04.04.2012 r. odbył się wyjazd studyjny uczniów realizujących warsztaty przedsiębiorczości do Warszawy na Giełdę Papierów Wartościowych. Wyjazd realizowany był w ramach Projektu pn. "Dajmy szansę - warsztaty edukacyjne dla młodzieży w Powiecie Buskim" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Oprócz uczniów naszej szkoły uczestniczących w warsztatach prowadzonych przez panią Teodozję Plebańczyk, panią Barbarę Cieplińską, panią Małgorzatę Żebrowską i panią Krystynę Kaszubę w wyjeździe uczestniczyła również młodzież i opiekunowie z ZST-I, ZSTiO.

W pierwszym dniu pobytu odwiedziliśmy Mennicę Polską zwiedzając Gabinet Numizmatyczny w którym obejrzeliśmy: film o historii Mennnicy o współczesnych metodach produkcji monet, medali, odznaczeń, znaczków i innych wyrobów menniczych (pokazane są pomieszczenia niedostępne dla zwiedzających ze względu na specyfikę produkcji) oraz o historii pieniądza, jak również wystawę główną, na której zgromadzone są eksponaty od czasów założenia Mennicy, tj. od roku 1766 r. do najpiękniejszych na świecie monet kolekcjonerskich i obiegowych produkowanych obecnie oraz ekspozycję złożoną z monet i medali innych państw. Zbiory są unikatowe – zarówno eksponaty pochodzące z czasów założyciela Stanisława Augusta Poniatowskiego, jak i współczesne polskie monety kolekcjonerskie i obiegowe nagradzane złotymi medalami na najbardziej prestiżowych forach i wystawach numizmatycznych na świecie.
     Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowy żeton, który zawsze trzeba mieć przy sobie ”na szczęście, przyciąganie i pomnażanie monet”.
     Następnie spacerowaliśmy po Ogrodzie Saskim, obejrzeliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski i Pałac Prezydencki.

Drugi dzień zaczęliśmy jak najbardziej przedsiębiorczo - wizytą na Giełdzie Papierów Wartościowych. Tam zapoznaliśmy się z jej historią i zasadami funkcjonowania oraz obserwowaliśmy notowania giełdowe.
     W drodze powrotnej nie mogliśmy nie obejrzeć naszego nowego, pięknego Stadionu Narodowego chociaż z daleka.
Wszyscy jesteśmy wdzięczni organizatorom wyjazdu.

Uczestnicy wyjazdu nie ponosili żadnych kosztów.