Wiosna! cieplejszy wieje wiatr

Wiosna! znów nam ubyło lat

Wiosna, wiosna w koło

rozkwitły bzy!

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich.

Pierwszy dzień wiosny w szkole nie musi się sprowadzać do wagarów czy tradycyjnego topienia Marzanny. Ten czas można spędzić na wesoło i z pożytkiem. O czym przekonali się 23 marca uczniowie naszej szkoły. Uroczystość pod hasłem „Budzimy wiosnę” zorganizowali członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami Izabelą Kasperek i Angeliką Bilewską.

Na wstępie odbyły się wybory Miss Wiosny na szkolnej hali, gdzie nasza koleżanka Karolina Boś prezentowała się jako najbardziej kolorowa wiosenka. Młodzież  wykazała się ogromną wyobraźnią i niezwykłym zmysłem artystycznym.

Punktem kulminacyjnym było wspólne wyjście przed szkołę i powitanie wiosny marszem przez Aleję Mickiewicza, aby dotrzeć pod BSCK na wspólne grillowanie.

Pogoda i humory dopisywały do końca imprezy. Wszyacy radosnymi okrzykami przywoływali wiosnę. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe. Przy ogromnym zaangażowaniu grona pedagogicznego uczniowie pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.