Pozdrawiamy ze słonecznej Bułgarii a dokładnie z Kuła.

Trójka naszych uczniów z klasy 2H: Izabela Kulik, Natalia Berowska oraz Wojciech Ziółek pod opieką Pani Ewy Dytkowskiej i Małgorzaty Lech w niedzilę 15 października rozpoczęło podróż do Bułgarii w ramach Programu ERASMUS PLUS KA2 EASY. Już sam lot samolotem z Warszawy do Sofii liniami LOT był niesamowitym przeżyciem, a to był dopiero początek nowej przygody!

Na lotnisku w Sofii dołączyły do nas grupy młodzieży wraz opiekunami z Turcji, Grecji, Włoch oraz z francuskiej wyspy Reunion. Po przywitaniu się i krótkiej prezentacji stanęliśmy do wspólnego zdjęcia.

W poniedziałek 16 października 2017 rozpoczęliśmy wizytę w szkole w Kuła niewielkim miasteczku położonym około 30 km od Vidin, w północno - zachodniej części Bułgarii.

Pani Dyrektor Diana Dekowa wraz z przedstawicielką młodzieży powitała nas chlebem i miodem.

Poszczególne grupy młodzieży dokonały prezentacji swoich szkół oraz regionów, z których pochodzą.

Nasi uczniowie zrobili to rewelacyjnie!!!

Po południu uczestniczyliśmy w spotkaniu z lokalnymi władzami oraz zwiedziliśmy lokalne muzeum etnograficzne, cerkiew oraz ruiny rzymskiej twierdzy obronnej.

We wtorek nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, natomiast nauczyciele pracowali nad dokumentacją projektu.

Po południu zwiedziliśmy "Dom chleba" w Vidin.

Pokazano nam, jak dawniej wyrabiało się i piekło chleb.

Z wizytą w szkole średniej w Vidin

A tak wyglądają pracownia gastronomiczna i restauracja uczniowska.

Proszę zwrócić uwagę na ilość uczniów.                      Co Wam to przypomina?

Przed nami wielka atrakcja - Jakinia Magura

Następnie zwiedzaliśmy winiarnię w miejscowości Magura.

Belogradchik - za naszymi plecami Twierdza Madonna a za drugą bramą

przepiękne góry skaliste.