„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”
(Albert Schweitzer).

25 finał WOŚP
W niedzielę, 15 stycznia 2017r., w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


 
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wspierają tę inicjatywę.
W tym roku zebraliśmy rekordową sumę 2811,13zł.

 Samorząd uczniowski  wraz z opiekunami – Panią Haliną Szczepanik-Woźniak, Panią Angeliką Bilewską i Panią Izabelą Kasperek , a także liczną grupą wolontariuszy z naszej szkoły,  rozpoczął akcję dla WOŚP już kilka dni przed wielkim finałem. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na terenie  naszej szkoły. Ogłoszono także akcję pieczenia ciast i ciasteczek na kiermasz, który jak wiadomo, co roku organizujemy w BSCK.

Jak widać nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

W niedzielne popołudnie na kiermaszu Samorząd Szkolny, Wolontariusze z naszej szkoły oraz grupa harcerek z opiekunem Panią Mirosława Gajdą, zbierali pieniądze oraz sprzedawali domowe wypieki.

Do zakupu zachęcały tegoroczne maturzystki - Gosia i Karolina z kl. IIIB.
Pierwsze pieniążki trafiają do puszki.
 

W tym roku WOŚP grał dla dzieci i seniorów. Akcja skupiła się na zebraniu pieniędzy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.Do akcji przyłączyły się także Pani Katarzyna Majcher i Pani Agnieszka Zielińska, które zachęcały do zakupu smakołyków upieczonych przez uczniów naszej szkoły.

Dzieci nie mogły się zdecydować, które ciasteczko kupić.

 Największym powodzeniem cieszyły się  domowe babeczki.
  

  

 Wspaniały tort, który trafił na licytację przyniosła Natalia Bątkowska z kl. IIIa.


Pozostało już tylko policzenie zebranych pieniążków.

  

 

Nie spodziewaliśmy się takiej sumy....
jak się okazało 
 padł rekord!!!

  "Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz..." 
Colin P. Sisson