Tradycją stało się, że 21 marca młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika wita wiosnę! 

W tym dniu w szkole frekwencja przewyższa średnią - prawie wszyscy uczniowie są w szkole!

 

 

Jak co roku, w tym wyjątkowym dniu Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. M. Kopernika zorganizował wybory Miss Wiosny. Po raz pierwszy wybrano także najprzystojniejszego i najmilszego drugoklasistę.

 

 

W widowiskowym stylu rozpoczęły się obchody "Dnia Wiosny". Prowadzący - uczniowie kl. IIh Karol Bech i Maciek Fijałkowski przyjechali, wiosennie, motocyklem i prowadzili imprezę śpiewająco.

O tytuł Miss Wiosny walczyło jedenaście uczestniczek: Zuzanna Mormel z kl. Ia, Joanna Deszcz z kl. Ib, Agata Kwiecień z kl. Ic, Agnieszka Król z kl. Ie, Aleksandra Sobczyk z kl. Ig, Marysia Szpadowska z kl. Ih, Anita Milewicz z kl IIb, Dżesika Zając (w tej roli Dawid) z kl. IIc, Patrycja Pastucha z kl. IIe,  Helena BonhamCarter z kl. IIg, Aleksandra Zardzewiała z klasy IIh. 

O tytuł najprzystojniejszego i najmilszego drugoklasisty ubiegało się pięciu kandydatów: Kacper Markowski z kl. IIa, Damian Zgrzebnicki z kl. IIb, Adam Cichoń z kl. IIc, Jakub Banasik z kl. IIe oraz Bartosz Koźbiał z kl. IIg.

 

Kandydatki zaprezentowali się w czterech konkurencjach: wiosenny wianek, ubiór, talent i prezentacja. Uczestniczki włożyły wiele pracy, by jak najlepiej się zaprezentować, co sprawiło Jury wiele kłopotu, by sprawiedliwie dokonać wyboru. Po długich i burzliwych obradach Jury zadecydowało przyznać tytuł Miss Wiosny Agnieszce Król, a tytuł Najprzystojniejszego drugoklasisty Kacprowi Markowskiemu. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Fundatorem nagrody głównej - vouchera dla dwóch osób na Baseny Termalne były Baseny Mineralne z Solca-Zdroju MedicalSpa&Welness.

Tytuł I v-ce Miss powędrował do Anity Milewicz, która otrzymała voucher na zabiegi upiększające w Klinice Zdrowia i Urody „Dormed” Medical SPA ufundowane przez Panią Dorotę Sagan. II v-ce Miss została Maria Szpadkowska, a najmilszym drugoklasistą Adam Cichoń - uczniowie otrzymali vouchery ufundowane przez Hotel Słoneczny-Zdrój. Nagrodę specjalną, w postaci karnetu na grę w kręgle ufundowanego przez kręgielnię Chicago w Busku-Zdroju, otrzymała klasa IIc, która najlepiej zaprezentowała się podczas "Dnia Wiosny".  Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim Sponsorom.

Wraz z nadejściem wiosny młodzież z buskiego Kopernika "zaniosła" także życzenia przedstawicielom instytucji zlokalizowanych przy alei Mickiewicza i nie tylko. W tym roku przed Urzędem Miasta i Gminy uczniów powitał burmistrz Waldemar Sikora i zastępca Henryk Radosz. Nie brakowało uśmiechu, serdeczności i słodkości.

 


Dobra energia udzieliła się wszystkim, łącznie z mieszkańcami i kuracjuszami, którzy z zaciekawieniem śledzili bieg wiosennych wydarzeń. Rada Rodziców ufundowała napoje i kiełbaski, które zostały wyśmienicie upieczone i estetycznie podane przez uczniów klasy IIg. Sprzęt p.poż. zaprezentowali strażacy Powiatowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju.

 

W jury zasiedli: Dyrektor Szkoły Andrzej Bilewski, nauczyciel Michał Siekierski, zeszłoroczna Miss Wiosny Kasia Sokołowska, przewodniczący szkoły Edgar Kobos oraz znawczyni talentów muzycznych Mirosława Gajda. 
 
                             

  

            

            

 

 

  

 

       

      

  

   

  

  

  

  

 

 

 

 

 

 

  

  

  

        

 

 

 

 

 

Dzień Wiosny 2017