Magiczny wieczór tegorocznych maturzystów  ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju, czyli...

Studniówka 2017

18 lutego 2017 roku o godz. 19.00 rozpoczął się bal studniówkowy tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju. W Pałacu w Konarach bawili się uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz osoby towarzyszące. Swą obecnością zaszczycił nas także Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz.

Są takie noce od innych łaskawsze...

W magiczny klimat studniówkowego balu wprowadzili nas Natalia Bątkowska (kl. III A LO) oraz Patryk Mazur (kl. IV TE). Prowadzący przywitali gości oraz tegorcznych maturzystów.

Zgodnie z tradycją bal rozpoczął się staropolskim tańcem polonezem, którego poprowadził Dyrektor Szkoły w parze z Vicedyrektor Panią Wiolettą Czupryną-Kopeć (jednocześnie wychowawcą kl. III C LO) oraz wychowawcy klas maturalnych (Pani Agnieszka Bałaga kl. III A LO, Pani Mirosława Gajda kl. III B LO, Pani Maria Drożdżowska kl. IV TE, Pani Izabela Kasperek kl. IV TG, Pani Elżbieta Malec kl. IV TH).
http://busko.com.pl/studniowki-2017-zsp-nr-1-w-busku-zdroju-fotovideo,,2,1,1,3,24118,n.html

Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski rozpoczął część oficjalną. Przemawiając życzył uczniom udanej zabawy i pomyślnych wyników na maturze.

By dopomóc szczęściu, gdy zakwitną kasztany, Dyrektor wręczył tegorocznym maturzystom magiczne różdżki...

Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz również życzył uczniom szampańskiej zabawy i jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym, a na szczęście podarował maturzystom słoniki oraz kosz słodkości.

 

Młodzież podziękowała za trud włożony w ich edukację:

... Panu Staroście,

... Panu Dyrektorowi oraz Paniom Dyrektor,

... wychowawcom,

 

... nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

Specjalne podziękowania skierowane były do Pani Ewy Dytkowskiej za przygotowanie tradycyjnego poloneza z niezwykłą choreografią.

Do życzeń i kwiatów uczniowie dołączyli piosenkę To były piękne dni, którą zaśpiewał Filip Wieczorek z kl. IV TG.

W tym dniu młodzież nie zapomniała również o rodzicach, bez których nie odbyłby się ten wyjątkowy bal i którym dziękowali za wychowanie i wsparcie w trudnych chwilach.

W dowód wdzięczności na ręce rodziców młodzież złożyła kwiaty i życzenia, a Karolina Biesaga z kl. III B LO specjalnie dla nich zaśpiewała piosenkę
Radość najpiękniejszych lat.

 

Na koniec głos zabrała przewodnicząca komitetu studniówkowego Pani Justyna Trelińska, która w imieniu rodziców podziękowała dyrekcji, wychowawcom, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły, życząc zarówno im, jak i młodzieży wspaniałej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń.

Wszystko ma swój czas

I każde dzieło ma swój czas pod niebem.

Jest czas śmiechu (...) i czas tańca...

W iście balową atmosferę wprowadziły nas Kasia, Ania, Gosia, Monika, Alicja i Agata, które przygotowały piękną choreografię do Walca Szostakowicza.

 

Tradycją naszej szkoły jest to, iż zabawa studniówkowa rozpoczyna się walcem, do którego uczniowie proszą dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, a także zaproszonych gości.

A później do piania kura była już tylko zabawa...

Uczniowie i nauczyciele preferowali różne tańce...

Jak widać była klasyka i freestyle...

 

Niektórzy przymierzali się do tanga z różą w zębach...

 a wyszło jak zawsze inaczej...

ale egzotycznie...

 

 

 

Tym sposobem o godz. 24.00 odtańczyliśmy freestylowego poloneza :-)

"To piękny, wyjątkowy i magiczny czas... Czas zabawy i wzruszeń, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci..." - mówili tegoroczni maturzyści. Niestety to co dobre szybko się kończy.

Życzymy więc raz jeszcze, by dobry nastrój nie opuszczał młodzieży i udzielił się także w maju, gdy przyjdzie zmierzyć się z egzaminem maturalnym. Jeszcze raz życzymy 100% za symboliczne 100 dni!