MAMY LAUREATA!!!

Kamil Dryja z klasy 4 technikum został laureatem 43 Olimpiady Historycznej, której eliminacje centralne odbywały się od 7 do 10 kwietnia 2017 roku w Gdańsku. W trakcie trzydniowych zmagań olimpijskich Kamil uzyskał bardzo dobrą ocenę z pracy pisemnej oraz analizy tekstu źródłowego. Jego ustna odpowiedź została zaś oceniona przez czołowych mediewistów na ocenę celującą. Komitet Główny Olimpiady Historycznej przyznał Naszemu Uczniowi siódme miejsce w tegorocznej olimpiadzie.

Należy nadmienić, iż Kamil Dryja był również jedynym z całej Polski przedstawicielem technikum, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego. Ponadto jako jedyny uzyskał tytuł laureata Olimpiady Historycznej w województwie świętokrzyskim. Zdobycie tytułu laureata olimpiady przedmiotowej wiąże się z uzyskaniem 100 % punktów na poziomie rozszerzonym z historii.

Składamy serdeczne gratulacje Kamilowi Dryi i jego opiekunowi prof. Mariuszowi Żabińskiemu.

Wspólne zdjęcie Mariusza Żabińskiego i Kamil Dryji z wiceministrem MEN panem Maciejem Kopciem 

Chwila relaksu na molo po zakończeniu Olimpiady...