Ze zdrowym odżywianiem za pan brat!

W dniu 12 lutego 2017r. w ZSP Nr 1 w Busku – Zdroju odbyło się spotkanie z dietetykiem Panią Anną Kalską z uczniami klasy III, zawód: technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wykonujemy badania antropometryczne dokonując pomiarów wzrostu, masy ciała, obwodu talii i bioder. Obliczamy wskaźnik masy ciała BMI (Body Mass Index) oraz WHR (Waist Hip Ratio - rozmieszczenie tłuszczu podskórnego w organizmie człowieka).

Dokonujemy pomiaru grubości fałdów skórno – tłuszczowych w różnych miejscach ciała.

Następnie zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) odpowiednio interpretujemy wyniki. Wyciągamy wnioski w jaki sposób żywienie wpływa na nasze zdrowie i jak należy zmodyfikować sposób odżywiania się.

Wykorzystując profesjonalny kalkulator dietetyczny Aliant układamy indywidualny , jednodniowy jadłospis wybierając dietę ubogoenergetyczną, która ma zastosowanie w leczeniu osób z nadwagą i otyłością oraz zespołem metabolicznym.


                                                                                            Opracowała Anna Gradzik