LILIJE  W WYKONANIU szkolnego koŁa TEATRALNEgo LEMOUR

Zbrodnia to niesłychana,

Pani zabija pana…

Dnia 4 czerwca 2012 roku Szkolne Koło Teatralne Lemour wystawiło spektakl teatralny pt. Lilije na podstawie ballady Adama Mickiewicza. Tego dnia mała sala gimnastyczna zmieniła się w pełne grozy i tajemniczości mroczne miejsce. Młodzi aktorzy po dwumiesięcznych próbach wystąpili przed społecznością ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju, prezentując spektakl opowiadający o morderstwie i karze wymierzonej zabójczyni, gdyż wedle ludowych przekonań: „nie masz zbrodni bez kary”.

Spektakl rozpoczął się występem grupy tanecznej dziewcząt z kl. 1h - Agaty Bąk, Marzeny Gozdek i Karoliny Wojciechowskiej, które ćwiczyły pod czujnym okiem Pani Angeliki Bilewskiej.

W rolę Pani wcieliła się Katarzyna Bajor z kl. 2e, która w doskonały sposób oddała charakter średniowiecznej morderczyni, jej wewnętrzną rzeczywistość, którą można by nazwać wręcz rzeczywistością swobodnych fantazmatów.

Chór – w składzie: Agata Bezak, Karolina Ćwiertnia, Karolina Głuszek, Katarzyna Kern, Klaudia Marek, Małgorzata Narwojsz (dziewczęta z kl. 2A) – miał za zadanie oddać stany emocjonalne, lęki, wyrzuty sumienia Pani, a także wprowadzać nastrój i komentować wydarzenia na scenie.

Trzeba przyznać, iż dziewczęta były niesamowite. Doskonale poradziły sobie z postawionym przed nimi zadaniem, gdy pojawiały się na scenie, nie można było oderwać od nich wzroku.

Wojciech Drechnowicz z kl. 2e zagrał podwójną rolę Pustelnika oraz Księdza. Wojtek bardzo dobrze oddał powagę i mądrość drzemiącą w osobie Pustelnika.

W roli braci mogliśmy zobaczyć: Grzegorza Prusia i Piotra Syrkiewicza (obaj z kl. 2A). Chłopcy wprowadzili nieco humoru do tej jakże dramatycznej historii. To już kolejny raz, kiedy Grzegorz i Piotr na scenie ZSP Nr 1 nagradzani są oklaskami.

Rolę służącej – Hanki - powierzono Monice Nedze (kl. 2e).

Dzieci zagrały: Klaudia Dusza i Monika Janowska (2g).

Śpiew to „działka” Justyny Durnaś (kl. 2B), ale gościnnie zgodziła się wystąpić dla nas Kamila Zabłotna.

Na Lilije składa się nie tylko wspaniała gra młodych aktorów z ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju, ale także ścieżka dźwiękowa, nagłośnienie i obsługa techniczna, którymi zajęli się: Mateusz Ciba, Karol Durnaś (kl. 2B) oraz Marcin Styrcz (kl. 2e).

O makijaż zadbała Karolina Wójcik (kl. 2A).

Autorem scenariusza i reżyserem jest mgr Izabela Kasperek.

Koło Teatralne „Lemour” wraz z opiekunami dziękuje Dyrekcji oraz nauczycielom za życzliwość i wyrozumiałość. Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji i wystawieniu spektaklu, a w szczególności: s. Małgorzacie Chudybie, panu Mariuszowi Żabińskiemu, pani Janinie Kasperek, ks.M.Chmurze, Izie Kwiecień – za pomoc w skompletowaniu kostiumów, Kamili Zabłotnej – za wykonanie piosenki „Kołysanka Rosemary”, Karolinie Wójcik za charakteryzację, Sylwii Nowak, Beacie Sok (kl. 2bw), Monice Kuciębie, Marcie Lis, Joannie Treli (z kl. 1h), Adrianowi Mącznikowi (kl. 1B) – za pomoc  w przygotowaniu scenografii.                                                                obejrzyj fotogalerię