Targi Edukacyjne są przedsięwzięciem dającym możliwość lepszego zapoznania się przez uczniów kończących szkołę podstawową i gimnazjum z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski.

 

Jak co roku nauczyciele oraz uczniowie z naszej szkoły stanęli na wysokościa zadania w sposób bardzo ciekwawy i aktywny starając się przedstawić atuty naszej placówki.

Jak co roku nie mogło zabraknąć stołu wiejskiego przygotowanego przez Panią Iwonę Kąkol wraz z uczennicami klasy IIh.

Uczennice pięknie się prezentowały w kwiecistych strojach.


  Również I Buska Drużyna Wędrownicza promowała się podczas Targów. Uczniowie rozdając ulotki zachęcali do przynależności do ZHP, gdyż tylko w naszej szkole spośród wszystkich szkół średnich działa kontunułować harcerska przygodę.

 

 Po raz pierwszy na Targach w roli nowego pedagga szkolnego Pan Jerzy Radziwolski.


Podczas Targów można było skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez szkoły. Pani Małgorzata Zdanowska Gacek wraz z klasą 2g przygotowała stoisko pełne słodkości.


Uczniowie z zaangażowniem i pasją prezentowali naszą ofertę.

Nie mogło zabraknąć oczywiście Mikołaja Kopernika oraz Miss Wiosny:)
Pani Renata Sowińska prezentowała ofertę dotyczącą Liceum, zaś Pani Małgorzata Lech Technikum Ekonomicznego.


Pani Katarzyna Majcher wraz z Pane Remigiuszem Jaskulskim i uczennicami  Szkoły Branżowej promowali szkolnictwo zawodowe.
Pan Paweł Kręt promował Szkolny Klub Medialny Meg@Bajt


Wszystkie te elementy pozwoliły młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat szkolnictwa ponadgimnazjalnego i ponadpodstawowego. 

Również na terenie szkoly prezentowano nie tylko ofertę edukacyjną, ale przede wszystkim pasje naszych uczniów. Tu swoje umiejętności prezentowali uczniowie z klasy 2h, którzy w okresie ferii zimowych odbyli kurs animatora czasu wolnego.

Zobacz co działo się w szkole!!!

www.zsp1busko.pl/node/3791

I. Kąkol