Praga to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast w Europie. Zwiedzającym oferuje różnego rodzaju atrakcje, imponuje ciekawą architekturą, a dziesiątki wąskich uliczek starówki ma swój niepowtarzalny klimat. Zabytkowe centrum Pragi znajduje się także na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W dniach 15-17 kwietnia 51 uczniów z naszej szkoły wraz z 4 opiekunkami wzięło udział w trzydniowej wycieczce Praga -Wrocław.

Pierwszego dnia wyjechaliśmy z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych. W Pradze byliśmy w godzinach popołudniowych. Po spotkaniu z przewodnikiem Panem Petrem Shulzem udaliśmy się na spacer
po Starym Mieście.

Jako pierwsze zobaczyliśy w stolicy Czech: Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym „Orloj”
oraz Pomnik Jana Husa.

Piesze przejście na Nowe Miasto.

Drugiego dnia wjechaliśmy kolejką linową na Wzgórze Petrin,
skąd podziwialiśmy panoramę miasta i mieliśmy mozliwość wykonać kilka pięknych zdjęć.

Niewątpliwą atrakcją były różnobarwne gołębie.

Po zejściu ze Wzgórza Petrin udaliśmy się na Hradczany.

Najpierw musieliśmy stanąć w kolejce prowadzącej na Zamek.

W skład Hradczan wchodzi, m.in. Zamek Królewski, Bazylika św. Jerzego, Katedra św. Wita, Ogrody Królewskie oraz Złota Uliczka.

Panorama warta każdych pieniędzy...

Następnie Mała Strana – dzielnica ambasad, Kościół św. Mikołaja, Most Karola, a na koniec ponownie spacer i czas na zakupy na Starym Mieście.

W naszej wędrówce nie mogło zabraknąć kołaczy w licznych odsłonach...ten z lodami.

Oststniego dnia odwiedziliśmy Wrocław, gdzie odbyliśmy spacer po ścisłym
centrum, m.in. Rynku z zabytkowymi kamienicami i Ratuszem, Promenadzie Staromiejskiej, Moście Pokoju i Ostrowie Tumskim.

Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom za aktywny udział w wycieczce i wysoką kulturę osobistą. Były to trzy bardzo intensywne dni, które myślę, że pozostaną  w pamięci wszystkich na długo. W imieniu uczestników, a zwłaszcza klasy 2h dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu z Rady Rodziców w ramach wygranych otrzęsin.

Kierownik wycieczki

Iwona Kąkol