Obóz młodzieżowy Szkolnego Koła PTTK - Grecja 2013

Szkolne Koło PTTK zorganizowało w dniach 29.06-10.07.2013r. obóz młodzieżowy dla uczniów naszej szkoły i z poza niej w Nei Pori w Grecji na Riwierze Olimpijskiej.
Grecja znajduje się w takim punkcie kuli ziemskiej, który odznacza się wyjątkowym pięknem naturalnym. Jest to ukochany kraj bogów o wspaniałym klimacie, z jasnym błękitnym niebem, otoczony spokojnym ciepłym morzem. Grecja jest położona w basenie morza Śródziemnego, którego wody mają wyjątkowo piękną błękitną barwę i jest udekorowana trzema tysiącami wysp. Ludność Grecji wynosi 10 300 000 mieszkańców, powierzchnia wynosi 131,944 km kwadratowych. W stolicy kraju Atenach mieszka 3 500 000 ludzi.
Oto wrażenia z pobytu utrwalone na kilku fotografiach:
1.      Pobyt w Nei Pori.

2.      Rejs na wyspę Skiathos statkiem wycieczkowym „Elizabeth”.

3. Wycieczka na Meteory – potężne centrum klasztorne wschodniego kościoła orthodoksyjnego. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las na Równinie Tessalskiej blisko miasta Kalambaka, między górami Koziaka i Antihasionu.

4. Wycieczka do Aten.

Ateny to stolica Grecji od 1834r. Stanowiły one centrum dla okolicznych osad jeszcze w czasach prehistorycznych. Ateńczycy rozwinęli w najwyższym stopniu kulturę klasyczną. Najwspanialszym z wszystkich zabytków jest oczywiście Partenon na Akropolu. Świątynia została zbudowana z marmuru z okolic Pendeli.

Szkolne Koło PTTK dziękuje rodzicom za umożliwienie pobytu swoim dzieciom w tak pięknym zakątku Europy i zaprasza na kolejne organizowane obozy w wakacje w roku szkolnym 2013-2014.
Opiekun Szkolnego Koła PTTK: Krzysztof Kabata