Stylizacje studniówkowe

"Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie..."    I.Kant

Idealnie dobrany strój, wspaniale dopracowany makijaż, to nie wszystko w obliczu zbliżającej się „wielkimi krokami” studniówki tegorocznych maturzystek naszej Szkoły. Uczennice III klasy ZSZ pod opieką Pani Katarzyny Nowak pokazały, jak należy przygotować się do tego szczególnego dnia. Uczennice zwróciły uwagę, jak istotny jest wygląd włosów i ich faktura.

W myśl tej idei w ZSP Nr 1 został zorganizowany konkurs fryzjersko - kosmetyczny pod nazwą "Stylizacje studniówkowe".

Jak wspomniał Pan Dyrektor - Andrzej Bilewski fryzury i skomponowane z nimi stroje wieczorowe mają nie tylko odzwierciedlać osobowość, ale nade wszystko mają sprawiać, że maturzyści będą prezentować się wyjątkowo, modnie i pięknie.

Do konkursu przystąpiło 5 uczennic Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie fryzjer - Katarzyna Stępień, Justyna Wójtowicz, Iwona Sokołowska, Kamila Kosmala, Paulina Paw.

Pracowały one bardzo ciężko od samego rana, kiedy to rozpoczęła się pierwsza część konkursu. Od godz. 7.30 do godz. 9.00 dziewczyny miały czas na przygotowanie indywidualnej stylizacji.

O godzinie 10 nastąpiła prezentacja, rolę prowadzących objęły –

Marta Lis i Sylwia Ciba z kl. II H.

W części artystycznej rozpoczynającej konkurs  w piosence „Barcelona” zespołu Pectus, zaprezentowały się – Agata, Marzena i Dominika (kl. II H).

Specjalnie na tą część konkursu zaproszeni zostali maturzyści, którzy drogą głosowania wybrali najlepszą stylizację.

W rolę "modelek" wcieliły się: Jagoda Kłos, Joanna Maj, Ilona Ryczek, Klaudia Rędzińska, Alicja Śledzik (uczennice z klasy IIIW).

Cały pokaz był zgodny z panującymi trendami w modzie fryzjerskiej.

..... w oczekiwaniu na wyniki ....

uczniowie mogli oglądać pokaz multimedialny z dodatkowymi propozycjami i komentarzami

Pierwsze miejsce zdobyła Kamila Kosmala , która otrzymała "Złote Nożyczki".

Nagrodę wręczył Dyrektor ZSP Nr 1 w Busku - Zdroju  Andrzej Bilewski

II miejsce zdobyły: Justyna Wójtowicz i Paulina Paw, które w nagrodę otrzymały "Srebrne szczotki".

Na zakończenie pokazu Kasia i Kamila zaprezentowały łatwe i szybkie, za to bardzo efektowne upięcie na długich włosach.

Stylizacji poddały się tegoroczne maturzystki - Dorota (kl.IVH) i Ania (kl. IIIA).

Gratulujemy zwycięzcom, a tegorocznym maturzystom życzymy  udanej zabawy studniówkowej. ;)