Przegląd Pieśni Legionowej, Żołnierskiej  i Niepodległościowej
                     w BSCK

Delegacja naszych uczniów na podium!

Listopad to czas na zadumę i refleksję nad tymi, co odeszli. Historia naszej Ojczyzny dała wiele przykładów bohaterów najczęściej bezimiennych, których los i często świadomy wybór związany był z czynem patriotycznym i niepodległościowym. Pamięć o tych wydarzeniach  co roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury gromadzi wykonawców i jednocześnie miłośników tychże pieśni.
  Justyna, Natalia, Michał i Filip zdobyli serca publiczności

Co roku podczas Przeglądu Pieśni Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej  w BSCK Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku - Zdroju reprezentuje delegacja młodzieży, która kultywuje tradycje patriotyczne. Podczas tegorocznej imprezy swój talent wokalny zaprezentowali: Natalia Kipigroch (kl. IV TE), Filp Wieczorek (kl. I TG) oraz duet - Justyna Durnaś (kl. III LO B) i Michał Jewiarz (kl. II LO B). W tym roku wszyscy reprezentujący naszą szkołę młodzi artyści stanęli na podium.

Justyna i Michał, którzy przepięknie odśpiewali pieśni: My, Pierwsza Brygada i Ojczyzno ma…, zajęli I miejsce w kategorii – zespoły. Natalia zaśpiewała Orlątko oraz Warszawo ma  i zdobyła II miejsce w kategorii – soliści, zaś Filip brawurowym wykonaniem Szarej piechoty a także utworu Rozszumiały się wierzby płaczące wyśpiewał sobie w tejże kategorii  miejsce III.

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne. Największą i najprzyjemniejszą nagrodą, myślę, było dla nich uznanie publiczności, która żywo reagowała na ich występy.  Po konkursie, w oczekiwaniu na werdykt jury nasi młodzi artyści bawili publiczność śpiewając najpopularniejsze żołnierskie szlagiery. Trzeba przyznać, iż młodzież z ZSP Nr 1 na scenie czuje się rewelacyjnie! A my jako opiekunowie jesteśmy z nich niezmiernie dumne i zadowolone, cieszymy się z ich osiągnięć, trzymamy za nich kciuki życząc dalszych sukcesów.

Gratulujemy!!!