Dzień Edukacji Narodowej 2019

 Dnia 11 października 2019 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych
w Busku-Zdroju odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Dyrektora Szkoły Pana Andrzeja Bilewskiego.

Święto to połączone było ze ślubowaniem klas pierwszych oraz uroczystym mianowaniem nauczycieli na wychowawców klas pierwszych.Sprawować opiekę nad pierwszakami uroczyście ślubowali: Aneta Wójcikiewicz (kl. IC), Ewa Kozłowska (kl. IB), Małgorzata Piwońska (kl. IH), Monika Deręgowska-Rajczak (kl. Ihp), Agnieszka Bałaga (kl. Iep), Anna Kaleta-Radek (kl. Ie), Monika Zwolska (kl. Iw), Monika Kuś (kl. Iwp).

Akademię poprowadzili: Aleksandra Rasińska(kl. II A) i Albert Kornaś (kl. III E).

Nastąpiła też uroczysta zmiana Pocztu Sztandarowego.

Uczniowie dokonali wpisu do Księgi Pamiątkowej.

Uczniowie klas pierwszych z rąk Dyrektora Szkoły otrzymali odznaki z logo szkoły.

Pan Dyrektor Andrzej Bilewski i Pani Ewa Kozłowska otrzymali Nagrodę Starosty, którą wręczył Pan Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak.

W tym dniu przyznane zostały także nagrody dla nauczycieli za trud włożony w edukację młodego pokolenia. Wśród nagrodzonych znaleźli się pracownicy administracji i obsługi.

Następnie uczniowie podziękowali nauczycielom za "cały ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i za gorące serca. Swoją wdzięczność składamy za trud włożony w nasze wychowanie, za dar nauki   i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy"

Jeden z utworów dedykowany nauczycielom zaśpiewała  Nikola Pompa uczennica kl. IB.

Pozostałe dedykacje muzyczne wykonał Zespół Muzyczny pod kierownictwem p. Michała Siekierskiego.

 

"Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!" (B. Conklin)

 

Młodzież  życzyła pedagogom radości i satysfakcji w życiu zawodowym wręczając kwiaty i słodkie upominki.

Piosenkę "Dziękujemy Wam zaśpiewała Zuzanna Grochowska z klasy IC.

 

 Zgodnie z wieloletnią tradycją po uroczystości delegacje klas I
z wychowawcami posadzili drzewka przed szkołą.