Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

LEKCJA HISTORII W MUZEUM ZIEMI BUSKIEJ

20.01.2020r.  klasa 2a odwiedziła Muzeum Ziemi Buskiej, znajdujące się w przedwojennej Willi Polonia. Muzeum gromadzi eksponaty z zakresu historii, archeologii, etografii i militariów. W czasie hitlerowskiej okupacji w budynku muzeum Niemcy umieścili policję i sąd doraźny. Izba Zbiorów  Rregionalnych posiada ekspozycję dotyczącą historii miasta Buska, pamiątki mieszkańców Buska i ziemi buskiej - więźniów obozów koncentracyjnych, pamiątki sławnej śpiewaczki operowej Krystyny Jamroz i innych osób zasłużonych dla Buska, a także znaleziska archeologiczne z terenu Miasta i Gminy Busko - Zdrój.

                                                                                                                                  A.Bałaga