Pielgrzymka Maturzystów

Dnia 9 marca 2020 roku  uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych uczestniczyli w XXII diecezjalnej pielgrzymce Maturzystów na Jasnej Górze w Częstochowie pod hasłem „Maryjo    uproś nam wiarę w przemieniającą moc Eucharystii”.  

               

Centralnym punktem  spotkania młodych była Msza Święta odprawiona przez  Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w jasnogórskiej bazylice zawierzając maturę i swoją przyszłość Matce Bożej Częstochowskiej. 

Do tych obaw nawiązał w homilii bp Jan Piotrowski tłumacząc, że są one zrozumiałe i uzasadnione, a każdy chce dobrze przeżyć życie i spełnić się w nim, zawierzając Bożemu Miłosierdziu.

                      

Tłumaczył, że szczęście i dobre życie gwarantują dobre wybory, dlatego maturzyści przed podjęciem ważnych decyzji pielgrzymują do sanktuarium jasnogórskiego. Zwrócił także uwagę na aspekt macierzyńskiej opieki Maryi i związków dzieci z matkami oraz zauważył, że każdy dorosły także tęskni do matki i niepowtarzalnej z nią więzi.

Bp Piotrowski podał także przykład młodego współczesnego człowieka, dla którego ważna była wiara, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia. Chodzi o młodego komputerowca, urodzonego w 1991 r. Carlo Acutisa. Już w wieku 12 lat zaczął spowiadać się co tydzień i codziennie uczestniczył w Eucharystii. Nazywał to „drogą do Nieba”.

                                                       

W jasnogórskim sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej maturzyści rozpoczęli pielgrzymkę od spowiedzi, do której przystąpiło bardzo dużo osób. Uczestniczyli we wspólnej modlitwie różańcowej, prowadzonej przez kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego. Klerycy składali także świadectwa o swoim powołaniu do kapłaństwa. W dalszym programie było nabożeństwo  Drogi Krzyżowej  oraz zawierzenie Maryi w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

                                                                                Organizatorzy pielgrzymki.