Dzień Nauki Polskiej 2020

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że 19 lutego 2020 r. będzie Dniem Nauki Polskiej. Data 19 lutego powiązana jest z patronem naszej szkoły, bowiem to właśnie 19 lutego 1473 r. urodził się słynny polski astronom Mikołaj Kopernik, który żył i pracował w Toruniu na przełomie XV i XVI wieku.

Z tej okazji w ZSP im. Mikołaja Kopernika zorganizowalismy szereg przedsięwzięć powiązanych
z Dniem Patrona Szkoły.

Uroczyste obchody rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski.

Była to okazja również do zaproszenia w "mury szkoły" uczniów klas ósmych z powiatu buskiego.

Trzy drużyny: SP Szaniec, SP3 w Busku-Zdroju i SP Stopnica rywalizowały o Puchar Dyrektora ZSP w zawodach siatkówki.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szancu.

II miejsce przypadło SP Nr 3.

III miejsce zajęła SP w Stopn

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Dla zwiedzających przygotowaliśmy szereg niespodzianek.

W sali nr 1 pod kierunkiem pani E. Kozłowskiej uczniowie klasy I Bp rywalizowali w konkursie fizycznym.

Uczniowie przygotowali różnorodne doświadczenia.

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem Pana Dyrektora.

Uczniowie w praktyce sprawdzili jak działa Prawo Pascala.

Zmagania naszych uczniów śledzili uczniowie ze SP Nr 3 w Busku-Zdroju.

W ciekawych warsztatach i zajęciach wzięło udział około 250 uczniów
z różnych szkół podstawowych z powiatu.

W sali nr 2 na uczniów czekała prezentacja o Niemczech połączona z widowiskową i dającą mnóstwo radości uczestnikom nauką tradycyjnego tańca bawarskiego.

Jak widać uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawach.

Na zdjeciu uczennice klasy I Hp z Panią M.Rajczak.

Żywa lekcja bilogii w wykonaniu uczniów klasy II b i II c pod kierunkiem Pani R.Sowińskiej.

Praktyczna lekcję biologii  przebiegała pod hasłem „Otwieramy serce przed tobą!” - sekcja serca ssaka.

Wśród gości znaleźli się śmiałkowie, którzy spróbowali wziać udział w zajęciach.

Moc atrakcji czekało w sali nr 3, gdzie opiekę sprawowała Pani Krystyna Kaszuba i Pani Iwona Kąkol.

Do odkrywanie świata hotelarstwa zachęcali uczniowie z klas hotelarskich pod kierunkiem Pani K.Kaszuby i Pani Iwony Kąkol.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali cennych uwag.

<!--[if gte mso 9]>
;">Pokaz składania ręczników hotelowych.

<!--[if gte mso 9]>
Pokaz działania programu CHART oraz platformy edukacyjnej REVAS.

Prezentację o zawodzi hotelarza zawierającą aktualne projekty i lekcje w hotelu przedstawi Wojtek Ziółek z klasy IV h.

Pokaz animacji czasu wolnego.

"Odkryj świat hotelarstwa razem z nami"
- pod takim hasłem w sali nr 20 przebiegały warsztaty Pani B. Cieplińskiej.

Prezentacja aranżacji stołów walentynkowych oraz nauka składania serwetekpod kierownictwem

uczniów klas hotelarskich.

Gościom bardzo podobały się także warsztaty sporządzanie i dekorowanie słodkich wypieków.

Warsztaty przytowali uczniowie z III g pod opieką Pani M. Zdanowskiej-Gacek.

Duży zainteresowaniem cieszyło się stoisko Szkolnego Klubu Europejskiego.

Uczniowie zajrzeli też do Biblioteki szkolnej.

Ósmoklasiści gościli też w sali audiowizualnej.

Na humanistów czekała projekcja filmów „Kordian” i „Romantyczność” prowadzona przez Panią J. Szumilas oraz wizyta w pracowni historycznej, gdzie zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Bałaga.

A na koniec gry i zabawy w języku angielskim.