Spotkanie z policjantami
W dniu 06.02.2019r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 zostało zorganizowane spotkanie z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Busku Zdroju, Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach oraz Międzynarodowej Organizacji IPA. 

Spotkanie prowadzili : asp.szt. Paweł Dziopa, asp.szt. Wanda Litwin, oraz asp. Tomasz Piwowarski. W lekcji uczestniczyli uczniowie klas sportowych: IC, IB, IIC oraz nauczyciele i opiekunowie. Spotkanie było podzielone na trzy części. Pierwszą prowadził asp. Szt. Paweł Dziopa z Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach, który jest zrzeszony w organizacji IPA i dotyczyła ona praw osób niepełnoletnich. Uczniowie min dowiedzieli się o obszarach dotyczących grup niepełnoletnich, jakie są najczęstsze wykroczenia czynione przez młodzież i dzieci oraz jakie są konsekwencje danych wykroczeń. W kolejnej części asp. Tomasz Piwowarski przedstawił jak wygląda praca w policji oraz przybliżył jakie kryteria należy spełnić aby zostać policjantem. W trzeciej Pani asp. szt. Wanda Litwin wypowiedziała się na temat struktur Międzynarodowej Organizacji IPA, która zrzesza policjantów na całym świecie. W trakcie lekcji trwała dyskusja, uczniowie aktywnie uczestniczyli i zadawali różne pytania. Na koniec Dyrektor Pan Andrzej Bilewski podziękował i wręczył upominek dla gości naszej szkoły. Kolejne spotkania już wkrótce.