Spotkanie z przedstawicielką Cultural Care

W dniu 29.03.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Cultural Care AU PAIR panią Beatą Piróg, w którym licznie uczestniczyli uczniowie klas maturalnych oraz klasy trzecie technikum. Spotkanie miało na celu przybliżyć uczniom wiadomości na temat programu AU PAIR IN AMERICA oraz pokazać różne możliwości po ukończeniu szkoły średniej.

 

A kim właściwie jest au pair?

Au pair to osoba uczestnicząca w programie wymiany kulturowej, w wieku od 18 do 26 lat, podróżująca do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy J-1 dla uczestników wymiany i mieszkająca tam przez okres 12-24 miesięcy. Podczas pobytu w Ameryce on lub ona mieszka z amerykańską rodziną goszczącą i opiekuje się jej dziećmi. W zamian ma możliwość poznania tamtejszej kultury, podróżowania i nauki, a także przeżywania niezapomnianej przygody.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie bardzo aktywnie wzięli w nim udział zadając pytania oraz biorąc udział w ćwiczeniach przygotowanych przez panią Beatę.

Na około 50 osób, które wzięły udział w spotkaniu 30 osób zadeklarowało chęć wzięcia udziału w programie po ukończeniu szkoły średniej.

Organizatorem spotkania była pani Agnieszka Zielińska.